Bakırköy Özel Güvenlik Şirketleri ve Hizmetleri

Özel Güvenlik Şirketlerinin Bakırköy ve Çevresinde Sundukları Hizmetler

özel güvenlik şirketleri bakırköy

Avrupa Yakası özel güvenlik şirketleri hizmet alanı içerisinde yer alan Bakırköy, 226,229 kişilik nüfusu ile İstanbul’un kalabalık sayılmayan semtleri arasında yer almaktadır. 90’lı yıllara kadar İstanbul’un en büyük yüzölçümüne sahip semtleri arasında yer alan Bakırköy, Küçükçekmece, Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören’in kendisinden ayrılmasıyla hem nüfus hem de yüzölçümü olarak küçümüştür. Yerleşimin 4. yüzyıla kadar dayandığı Bakırköy’de özellikle Roma dönemine ve sonrasına ait birçok köşk, saray ve kilise bulunmaktadır. Tarihi eser sayısının azımsanamayacak derecede yüksek olduğu Bakırköy’de en önemli yapılar arasında Fildamı Sarnıcı, Baruthane, Çarşı Camii ve çeşmesi, Şifa Hamamı, Bez Fabrikası, Florya Deniz Köşkü, Yeşilköy yalıları, Bakırköy evleri, kiliseler ve köşkler bulunur. Bakırköy özel güvenlik şirketleri faaliyetlerinin yaygın olarak görüldüğü bu alanlarda tarihi yapı koruması esasına göre hizmet verilmektedir.

Yerleşim merkezi olarak asırlar önce tercih edilmeye başlanan Bakırköy’de ilk yoğun gecekondulaşma Cumhuriyet döneminde meydana gelmiştir. Özellikle sanayi kuruluşlarına yakın alanlarda ortaya çıkan bu yapılanma, beraberinde yurtdışından getirilerek bu alana yerleştirilen nüfusla da oldukça artmış ve çarpık kentleşme modeli semtte baş göstermiştir. Özellikle ilerleyen zamanlarda nüfusun çok hızlı bir şekilde artması, kırsal kesimin kente göç etmesini ve beraberinde kırsal kesimin hızla tapulu gecekondu alanlarına dönüştürülmesini sağlamıştır. Aynı dönem Türkiye’nin ilk toplu konut yerleşim alanlarından olan Ataköy bu bölgede kurulmuş ve semtte toplu site projelerinin sayısı yükselmeye başlamıştır. Bu durum Bakırköy özel güvenlik şirketleri hizmet ağını genişletmiş ve özel güvenlik firmaları site projelerinde sıkça yer almaya başlamıştır.

Türkiye’nin ilk metropolleşen semti olan Bakırköy, ticaret ve sanayi olarak temelde iki sektör üzerine kurulmuştur. Bu durumun gerçekleşmesine en büyük etki eden faktör 1947’de Belediye İmar Müdürlüğünce yayımlanan bir yönetmelikle Yedikule- Bakırköy hattının örgütlü sanayi yerleşimine açılmasının duyrulmasıdır. Böylece sanayi kuruluşlarının, üretim tesislerinin ve iş merkezlerinin sayısının artması Bakırköy’ü yerleşim merkezi olarak daha cazip bir hale getirmiştir. Yerleşimin artması ile Galleria, Atrium, Carousel, Town Center, Capacity ve Marmara Forum gibi alışveriş merkezleri semt içerisinde kurulmuş ve ticaretin ekonomi içerisindeki payının yükselmesine büyük oranda etki etmiştir.

Bakırköy özel güvenlik şirketleri tarafından hizmet verilen alanların başında yer alan iş merkezi, alışveriş merkezi ve site projelerinde güvenlik firmalarının güvenlik hizmetini eksiksiz yerine getirmek için aldığı birçok tedbir vardır. Bu tedbirlerin başında ilgili alan için fizibilite çalışması yaparak risk raporu çıkarmak ve buna müteakiben oluşturulan koruma ve güvenlik planı doğrultusunda genel kolluk kuvvetleri ile koordineli bir çalışma yürütmek gelmektedir. Sonrasında korunan alanın özelliklerine göre giriş çıkış denetimlerini gerçekleştirmek, gelen ziyaretçi konusunda ilgili kişi ile irtibat kurmak, posta ve kuryelerin güvenli girişinden emin olmak, alarm sistemlerinin düzenli çalışmasını sağlamak ve bakımı ile ilgilenmek, 7/24 görüntü alan ve kaydeden kameraları CCTV aracılığı ile izlemek, düzenli ve eksiksiz devriye hizmeti gerçekleştirmek gibi tedbirler gelmektedir.

Kurumsal özel güvenlik şirketleri arasında ilk tercih edilen markalardan biri haline gelen Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak, 25 yılı aşkındır var olduğumuz güvenlik sektöründe yeniliklerin öncüsü olmayı amaç edindik. Türkiye’nin dijitalleşen ilk güvenlik şirketi olarak kurmuş olduğumuz dijital operasyon birimimiz ile projelerimizde faaliyet gösteren tüm özel güvenlik personellerimiz ve merkez ekibimiz arasında kesintisiz ve sürekli iletişimi mümkün kıldık. Özel güvenlik hizmetlerinde denetim faaliyetlerinin önemini göz önünde tutarak tüm projelerimizde 7/24 sesli ve görüntülü denetim çalışmaları gerçekleştirdik ve bu doğrultuda saha ve merkez ekiplerimizin koordineli çalışmalar yürütmesine önem verdik. Denetim faaliyetlerimiz sonucunda oluşturduğumuz raporlarımızı yılın 365 günü olacak şekilde iş ortaklarımıza sunmayı ve iş ortaklarımızın memnuniyetini en üst düzeyde sağlamayı prensip edindik. Siz de dijitalleşme yolunda yapmış olduğumuz çalışmaları daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilir, özel güvenlik hizmetleri konusunda fiyat teklifi almak ve Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ailesine katılmak için ise teklif formumuzu doldurabilirsiniz.

Referanslarımız

Ro Group Özel Güvenlik A.Ş. olarak
dijital yarınlara hazırız ve
sektörel gücümüzle yanınızdayız!

Sizde bu gücü kullanmak ve iş ortağımız olmak için

TEKLİF ALIN
0
Paylaşım