Özel Güvenlik Şirketlerinin Fatih ve Çevresinde Sundukları Hizmetler

city 6

Avrupa Yakası özel güvenlik şirketleri hizmet alanı içerisinde yer alan Fatih, İstanbul’un kurulup geliştiği ilçe olması sebebi ile özel güvenlik hizmetleri kapsamında büyük önem arz etmektedir. Bir ucu İstanbul Boğazı, bir ucu ise Marmara Denizi ile çevrili olan Fatih semti, birçok kaynakta yarımada olarak geçmektedir. Toplam nüfusu 443,090 olan Fatih, bünyesine çektiği yerli ve yabancı turistler ile sabah nüfusu oldukça yükselen ilçelerden biridir. 1928-2008 arası Eminönü ile ayrı iki ilçe olan Fatih, 2008 sonrası Eminönü ile birleşmiş ve yüzölçümünü genişletmiştir. Aynı zamanda, İstanbul’un yedi tepesi olarak adlandırılan tepelerin tamamı Fatih içerisinde yer almaktadır.

Özel güvenlik şirketleri Fatih ve Eminönü’nde gösterdikleri faaliyetlerle hizmet ağını oldukça genişletmiştir. Özellikle bölgenin Roma İmparatorluğu, Bizans ve Osmanlı’ya bağlı dönemler geçirmesi kültürel anlamda öneminin artmasını sağlamış ve bölgede birçok tarihi yapının oluşumuna katkı sağlamıştır. Özellikle İstanbul Surları, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii, Mısır Çarşısı, Gülhane Parkı, Kapalı Çarşı, Camiileri ve Kiliseleri ile Fatih, özel güvenlik şirketleri hizmetlerine duyulan talebin en yüksek olduğu bölgeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bünyesinde Arkeoloji Müzesi, İş Bankası Müzesi, Yahya Kemal Müzesi, Yerebatan Sarnıcı gibi toplam 30 tane müze barındıran Fatih, kurumsal özel güvenlik şirketleri tarafından verilen hizmetlere olan talebi ile de dikkat çekmektedir.

Tarihi yapıların korunması özel güvenlik şirketleri için oldukça meşakkatli bir iş olmakla beraber, bu bölgede var olan kalabalıkla başa çıkmak da oldukça güç bir meseledir. Özellikle yerli ve yabancı turist akımına maruz kalan bu bölgelerde, hem yapının güvenliğini hem de gelen ziyaretçilerin can ve mal güvenliğini sağlamak oldukça zor bir durumdur. Bu kapsamda görevlendirilen özel güvenlik firmaları çalışanlarının kalabalık ve kriz yönetimi konusunda branş eğitimleri almış ve daha önce de önemli yapıtların korunması ile ilgili çalışmalar yapmış kimseler arasından seçilmesi oldukça önemli bir husustur.

Fatih ve çevresi İstanbul'un kültürel anlamda da çeşitlilik gösteren bölgeleri arasında bulunmaktadır. Özellikle Kürtçe, Rumca, Gürcüce, Ermenice, İbranice gibi dilleri konuşan bir nüfusun varlığı bölgede yer almaktadır. Bunun yanında İstanbul’un fethinin ardından Kumkapı’ya yerleştirilen Ermeniler de halen daha bu bölgede yoğunluk gösterirler. Aynı zamanda tarihi eser yoğunluğu sebebiyle de bünyesine dönemsel turist çeken Fatih, yabancı nüfus varlığı azımsanamayacak bir ilçe olma özelliği göstermektedir. Bu kapsamda özel güvenlik şirketleri tarafından bölgede çalıştırılan özel güvenlik personellerinin, bölgedeki turist sayısı da göz önünde bulundurularak yabancı dil bilen kişiler arasından seçilmesi oldukça önemlidir.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. olarak, özellikle Fatih, Zeytinburnu, Eyüpsultan, Haliç gibi çevre bölgelerde büyük özel güvenlik şirketleri arasında ilk tercih edilen markalardan biri haline geldik. Özellikle iş disiplinine verdiğimiz önem ve özverili çalışmalarımız sonucu, sürekli gelişim ilkesi ile hareket ederek dijitalleşen ilk güvenlik firması olduk.Özel güvenlik hizmetlerini sağlarken en büyük başarının koordinasyon ve operasyon hızı olduğunun bilincinde olarak oluşturduğumuz özel yazılımımız ve kurmuş olduğumuz dijital operasyon birimimizin varlığı ile personellerle kesintisiz iletişimin ve 7/24 denetim faaliyetleri gerçekleştirmenin mümkün olduğunu ispat ettik. İşortaklarımızın memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaya önem vererek, gerçekleştirdiğimiz tüm denetimlerin raporlarını yılın 365 günü olacak şekilde kendilerine sunduk. Siz de dijitalleşme yolunda yapmış olduğumuz çalışmaları daha detaylı incelemek için buraya tıklayabilir, özel güvenlik hizmetleri konusunda fiyat teklifi almak ve Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ailesine katılmak için ise teklif formumuzu doldurabilirsiniz.

Referanslarımız

Ro Group Özel Güvenlik A.Ş. olarak
dijital yarınlara hazırız ve
sektörel gücümüzle yanınızdayız!

Sizde bu gücü kullanmak ve iş ortağımız olmak için

TEKLİF ALIN