Adliyeler İçin Özel Güvenlik Hizmetleri

Adliyelerde Özel Güvenlik Şirketlerinin Sorumlulukları Nelerdir?

adliyelerde özel güvenlik hizmetleri

Adliyeler ve Adalet Sarayı, özel güvenlik hizmetleri kapsamında en titiz çalışılması gereken alanlardan biridir. Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, adliyeler ve Adalet Sarayı güvenlik hizmeti konusunda uzman bir firmadır. En kalifiye elemanlarını adliye güvenliği için yetiştiren ve istihdam eden Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yargının düzen ve işleyişinin, adliye çalışanlarının ve orada bulunan insanların sağlığının güvencesi için, adliye güvenlik hizmetlerinin ne derece önemli olduğunun bilinciyle hareket eden güvenlik şirketlerinden biridir. Adliye ve Adalet Sarayı özel güvenlik personelimiz, bu alanda uzman olan, yönetim ekibimizin denetiminden geçer. Adalet hizmetinin işleyişine katkı sağlayan özel güvenlik personelinin en iyi şekilde hizmet etmesi için iş ahlakına sahip bireylerden olması gereklidir. İlkeli ve kaliteli hizmet anlayışımızla yönlendirdiğimiz güvenlik personelimiz, tüm adli birimlerin işleyişinden haberdar, alanında tecrübeli özel güvenlik görevlileridir.

Adalet Sarayı ve adliyelerde özel güvenlik hizmetleri gereksinimlerini karşılama konusunda uzman bir güvenlik şirketi olan Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yargının işlediği adliyelerde ve mahkeme salonlarında, tüm adli birimlerde güvenlik önlemleri alabilen, olası yasa dışı veya zarar verici hamleye karşı anında müdahale edebilecek, risk yönetimi konusunda kendini geliştirmiş, tecrübeli personelleri bünyesinde bulundurur. Adli birimler için verdiği bu hizmeti, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde korur.

Adalet hizmetlerinin yürütülmesi için, dışarıdan veya içeriden gelebilecek her türlü tehlikeye karşı hazırlıklı olmak gerekir. Genellikle polisler tarafından sağlanan bu güvenlik hizmeti, son zamanlarda yerini özel güvenlik firmalarına bırakmıştır. Bu düzenleme ile Emniyet görevlilerinin iş yükü hafiflemiştir. Özel güvenlik görevlileri ile polis memurlarının bu iş bölümü ile yoğun iş yükü hafiflemiş, asli görevlerini yerine getirmeye başlamıştır. İstanbul Anadolu Adliyesi, Çağlayan Adliyesi gibi en kalabalık adliyelerin güvenlik ihtiyacı daha fazladır. Çeşitli suçlardan dolayı hükümlü/tutuklu insan trafiğinin yaşandığı bu adliyelerde, geniş güvenlik önlemleri alınmalıdır. Emniyet görevlilerinin iş yükünün fazla olmasından dolayı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun tarafından verilen yetkilerle, adli birimlerin güvenliğini özel güvenlik şirketleri sağlayabilir. Sürekli personel ihtiyacı doğan bu alanda, istihdam olanağı yüksektir. Adliye giriş- çıkışlarında görev yapan polis memurları, bu görevi riskli olmayan adliyelerde özel güvenlik personellerine bırakmıştır.

En güvenli olunması gereken yerlerden olan adliyelerde ve Adalet Saraylarında, aldığı sıkı önlemlerle, ilkeli ve dürüst hizmet anlayışıyla ilerleyen şirketimiz Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, çalışma ortamını benimseyen, insanları seven, azimli, kararlı, dürüst ve işinde profesyonel olan bir personelle size güvenlik hizmeti sunmaktadır. Sektörün ihtiyacına göre hareket eden Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, baştan savma kurallarla değil, adliyelerin ihtiyacına yönelik olarak hizmet vermektedir. Çalışma alanını sahiplenen personellerle çalışan şirketimiz, oryantasyon ve meslek içi eğitimlerle sürekli personelin bilgisini canlı tutmaya çalışmaktadır. Uzman yönetim kadromuzun denetiminden geçen güvenlik hizmeti personelimiz profesyonel süreçlerden geçmektedir. Yargının, hayati önem taşıdığının bilincinde olan güvenlik personelimiz, adliye kültürünü benimseyen bireylerden oluşmaktadır. Ekip çalışmasına yatkın bireylerden oluşturduğumuz personelimiz, Emniyet teşkilatı ve adliye ile eşgüdümlü olarak bir çalışma gerçekleştirmektedir.

Adli yargıda oluşacak bir hasar, birçok insana zarar getirebilir. Adalet mekanizmasının işlemesi ve güvenlik zafiyetinin oluşmaması için, adliye güvenliğini sağlayacak özel güvenlik görevlilerinin prensip sahibi, işinde ciddiyete önem veren bireylerden olması gerekmektedir. Adliye güvenliği pek çok alana göre daha fazla güvenlik açığı olan bir yerdir. Daha fazla güvenlik önlemlerinin alınması gereken adliyelerde, vatandaş sağlığının önemi göz önünde tutulmalıdır. Adalet Sarayları, pek çok çalışanı bulunan, insan trafiğinin yoğun olduğu bir alan olduğu için güvenlik zafiyetinin bulunmaması gereklidir. Avukatların, hakimlerin, savcıların, basın mensuplarının ve diğer görevlilerin, mesleklerinin rahat rahat icra edebilmeleri için adliye güvenliği azımsanamayacak bir öneme sahiptir.

Yargının işleyişinin devamı için, güvenli mahkemeler, güvenli yargı mekanları gereklidir. Hiçbir savcı, güvenliğinin sağlanmadığı bir ortamda, karar mekanizmasını kullanamaz. Yargının işleyişi için, önce, adliyelerin güvenli olması gereklidir. Gerekli güvenlik prosedürleriyle, kanuna aykırılık olmadan, özel güvenliği sağlayabiliriz.

Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak, güvenlik hizmetlerinde profesyonel ekiple ilkeli ve vizyon sahibi bir güvenlik şirketi olarak, adli makamlarda, güvenlik ihtiyacını sağlamaktayız. Bu konuda görevlendirdiği personeli dönemsel olarak takip eden, oryantasyon problemi çeken kişilere karşı destek sağlayan bir anlayışla hareket etmekteyiz. Meslek içi eğitimlere önem verdiğimiz firmamızın yönlendirdiği personel, tesisi kendi iş yeriymiş gibi gören kimselerden oluşmaktadır. Yargının olası güvenlik eksikliğine karşı, ihtiyaç dahilinde ekip sağlamaktayız.

Adli makamlarda oluşacak güvenlik açığı ve emniyet zafiyeti kadar tehlikeli bir durum yoktur. Adliye güvenliği, Adalet Sarayının girişinden itibaren başlayan ve tesisin tamamında geçerlidir. Duruşma salonları, mahkeme kalemleri, hakim ve savcılık büroları, basın odaları, bekleme koridorları, otoparklar ve kafeteryalar güvenliğin sağlanması gereken yerlerdendir. Adliye personeli, hakimler, savcılar, avukatlar, kendini güvende hissetmelidir. Güvenlik zafiyeti yaşayan adliyelerde hem vatandaş için hem personel için güvensiz bir ortam oluşur. Güvenli çalışma ortamı ve yargı mekanı için, adliye güvenliği en hassas konudur.

Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, adliye özel güvenlik personelini rutin düzenlemeden geçiren, alanında tecrübeli ve mesleğe uygun özellikler taşıyan çalışanlar olmasına dikkat ederek seçer. Meslek içi eğitimleri güncel tutan, adliye kültürü ile yetişmiş, kişilerden oluşan personelimizle iş ahlakı yüksek bir hizmet sunulur. Sadece adliye içi ve dışı kontrol değil, giriş çıkışlarda vatandaşların özel eşyalarını dahi teslim edebilecekleri bir sistem sunan şirketimiz, olası yanıcı, patlayıcı madde girişini de engellemektedir. Güvenli ortam yaratma arzumuz ile yola çıktığımız güvenlik hizmet anlayışımız ile adliyelerde özellikle terör, kişinin bedenine saldırı vs. gibi konularda özel hassasiyetimiz vardır. Terör gibi toplumsal olaylardan yana sıkı denetime sahip bireyler ile hareket eden şirketimiz, belirli bir alan veya bir insana gelebilecek her türlü zararlı eyleme karşı hep duyarlıdır.

İş yükü nedeniyle yargı mensuplarının araç-gereçlerinin korunması, özel eşyalarının saklanması konusunda da hizmet veren özel güvenlik personelimizle fiziki koşulların en iyi hale gelmesine destek oluruz. Fiziksel hizmet dışında psikolojik ve acil durumlar içinde destek noktasında bulunan personelimizle huzurlu ve güvenli bir ortam yaratma gayretindeyiz. Tüm özel güvenlik destek ekiplerimizi meslek içi eğitime tabi tuttuğumuz politikamızla İstanbul, Ankara, İzmir gibi kalabalık illerde, Anadolu Yakası, Avrupa Yakası, Gebze gibi lokasyonlarda da, ihtiyacın fazla olduğunu bilerek, destek noktamızı genişletmeyiz.

Adliye gibi güvenlik hizmetine en çok ihtiyaç olan bir tesiste, yetkilendirdiğimiz personelimizin iş ahlakı kadar dikkat ettiği noktalar ise şöyle, adliye girişlerinde bulunan X-Ray cihazları, kapı dedektörleri, alarmları ve şifreleri titizlikle takip etmek, bu şifreleri yayabilecek kişilerin tespitini yapmak, asansörleri, güvenlik kameraların düzenli kontrolünü yapmak, tehlike anında kişileri güvenli ortama alabilmek, genel güvenlik önlemlerinin stratejisini yapabilmek gibi konularda da düzenli denetim yapabilmek.

Adliye girişinden başlayan güvenlik önlemleri, tesisin çöp kutusuna kadar geçerlidir. Adliye gibi yerlerin tehlike unsuru oluşabilecek doğal ortamlar olduğu gerçeği, bu güvenlik önlemlerinin ciddiyetini artırmaktadır. Adliye de bulunan kişi ve nesnelerin sorumluluğunu alabilen güvenlik personelimizle tüm güvenlik açıklarından uzak tutuyoruz. Yargı sisteminin otomasyonu olan UYAP sistemi dahil korumamız altındadır. Riskli durumlarda polis mensuplarıyla eşgüdümlü hareket eden personelimiz özel kontrol sistemiyle en iyi hizmeti vermekteyiz. Sorularınız için Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi ile iletişime geçerek, adliye güvenliği ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Şirketimizin ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

0
Paylaşım