Alışveriş Merkezleri (AVM) İçin Özel Güvenlik Hizmetleri

Alışveriş Merkezlerinde Özel Güvenlik Şirketleri Sorumlulukları

alışveriş merkezleri için özel güvenlik şirketleri

Kentleşmeyle beraber günümüz şehirleşmesinde alışveriş merkezleri, hayatımızda önemli bir yer tutan eğlence ve ticaret merkezi haline geldi. Bu büyük yapılaşmanın getirdiği gerekliliklerle alışveriş merkezlerinin sayısı hızla artmakta ve birbirine entegre olmuş bir şekilde mağazalar, otoparklar, zincir marketler, sinema salonları, eğlence merkezleri, yiyecek- içecek katları, spor salonları gibi bölümleriyle beraber sürekli olarak büyüme ve gelişme göstermektedir. Çoğu insanın zamanının büyük bir bölümü alışveriş merkezlerinde geçiyor. İstihdam ve yaşam alanı olan bu alışveriş merkezlerinin güvenliği de dolayısıyla hayati öneme sahiptir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi kentlerde güvenlik firmalarından en yoğun talep edilen özel güvenlik personel ihtiyacı AVM güvenliği alanında gelmektedir.

Ro Group Özel Güvenik ve Koruma Hizmetleri A.Ş. olarak, alışveriş merkezlerinin güvenliğinin uzmanlık gerektiren ve riskli bir alan olduğunun bilincindeyiz ve donanımlı ekibimizle en iyi şekilde özel güvenlik hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. AVM güvenliği konusunda donanımlı ve bilgi sahibi bir ekiple çalışan, konusunda uzman bir şirkettir. İhtiyaca göre, gerek mağazalar, gerekse tüm AVM güvenliği konusunda işletmenin talebiyle hareket eden; işletmede çalışanlar ve müşteriler için en iyi güvenlik personelimizle güvenliği sağlamaya devam ediyoruz. Alışveriş merkezi güvenliğini sağlarken öncelikli hedefimiz, insan güvenliğidir. Mağaza çalışanları ve ziyaretçilerin, alışveriş merkezinden güvenle ayrılabilmesi prensibimizdir. Ardından işletmeyi, çalışanları ve müşterileri her türlü gelebilecek tehdide karşı korumak, can ve mal kaybını önlemek için oluşturduğumuz donanımlı ekiple, kapsamlı bir koruma sağlamaktayız.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi büyükşehirlerde nüfus yoğunluğundan kaynaklı, alışveriş merkezlerinin daha sık ziyaretçi almasından dolayı güvenlik şirketleri olarak, bu kentlerde daha yoğun bir özel güvenlik personeli planlaması ile hizmet vermekteyiz. Güvenlik firmalarına gelen taleplere göre, İstanbul’da Avrupa Yakası, Anadolu Yakası veya Gebze gibi lokasyonlardan daha fazla AVM güvenliği personeli ihtiyacı doğabiliyor. Talebe yönelik saha bilgisi ve donanımıyla yetişmiş özel güvenlik personelimizle sizlere en iyi hizmeti sağlamaktayız.

Alışveriş merkezlerinin güvenliği sadece işletme olarak değil; AVM giriş- çıkış güvenliği, açık- kapalı otopark güvenliği, katların güvenliği, mağazaların güvenliği, personel ve ziyaretçilerin güvenliği gibi kapsamlı bir konu olmasından dolayı dikkat ve titiz çalışma gerektirir. Hırsızlık, kapkaç, gasp, sorun çıkarma potansiyelli müşteri gibi sorunlar, alışveriş merkezleri için tehdit oluşturabilecek durumlardır. Can ve mal kaybının oluşmaması için AVM içinde ve dışında titizlikle çalışma gerçekleştiren personelimiz, olası durumlarda anında müdahale edebilen donanıma sahiptir.

AVM güvenliğini sağlarken;

Kapılarda bulunan X-RAY cihazlarıyla ziyaretçi girişlerinin kontrolünün yapılması, kat aralarında devriye hizmetiyle sorunlu müşterinin kontrolü ve herhangi bir hırsızlık, gasp gibi durumların önlenmesi, şüpheli paket bırakılması durumunda kontrolünün yapılması, kapalı otoparka giren araçların araç altı aynası ile kontrollerinin yapılması, otopark alanında devriye ekiplerince araç camı veya kapısı açık araçların tespitinin yapılıp araç sahiplerine anons edilmesi, yükseklik sınırlamasına takılan araçların uygun yerlere park ettirilmesi, mağazalara getirilen ürünlerin bulunduğu araçların takibinin yapılıp belirtilen saatlerde giriş-çıkışlarının yapılması gibi konulara dikkatle ve titizlikle yaklaşılır.

Alışveriş merkezleri gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde; terör olayları, gasp, hırsızlık vb. gibi toplumsal olaylar sıklıkla görülebilir. Bu sebeple Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. olarak, işini titizlikle yapan, alanında uzman bir güvenlik firmasıyız. Alışveriş merkezinin personel- müşteri ayrımını yapabilen, soğukkanlı, dikkatli, kendini iyi ifade edebilen, beden dilini iyi kullanabilen, analiz ve iletişim yeteneği güçlü bireyler arasından seçilen özel güvenlik personelimiz, çalıştığı işletmenin imaj ve kültürüne uyumlu kişilerden oluşturulur. AVM girişinde müşterilerde oluşan ilk izlenim olumsuzsa bu işletmeye de yansır. Bu sebeple özel güvenlik personelinin işletmenin imaj ve kurum kültürüne uygun hareket etmesi gerekir. Alışveriş merkezinin güvenliği kadar müşteri memnuniyetine de önem veren özel güvenlik personelimiz, alışveriş merkezine girişlerde ziyaretçileri uygun şekilde kontrol eder. Talep edildiğinde danışmanlık görevinde de bulunur.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. olarak, alışveriş merkezi özel güvenlik hizmeti kapsamında; alışveriş merkezi giriş ve çıkışlarının kontrol ve güvenliğini, otopark güvenliğini, mağaza güvenliğini, kat güvenliğini, spor ve sinema salonlarının güvenliğini, alışveriş merkezi çevresinin güvenliğini, alışveriş merkezi ziyaretçi güvenliğini ve mağaza çalışanlarının güvenliğini sağlamak amacıyla 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve yönetmeliğine uygun olarak hareket ediyoruz ve alanında uzman güvenlik personelimizle sizlere en iyi hizmeti vermekteyiz. Sizde güvenlik şirketleri arasından AVM güvenliği konusunda hizmet almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamızın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Uzman yönetim kadromuza güvenlik hizmeti taleplerinize yönelik sorularınızı iletebilirsiniz.

 

0
Paylaşım