Hastaneler İçin Özel Güvenlik Şirketleri Hizmetleri

Özel Güvenlik Şirketleri Personelleri Tarafından Hastane ve Sağlık Kuruluşları Güvenliği Nasıl Sağlanır?

hastaneler için özel güvenlik hizmetleri

Sağlık kuruluşları ve hastaneler, özel güvenlik şirketleri hizmetleri kapsamında uygulama açısından en zor alanlardan biri olup oldukça hassas çalışılması gereken alanlardan biridir. Hastane ve sağlık tesislerinin güvenliğini sağlamak ve güvence altına almak kolay bir iş değildir. Entegre güvenlik sistemleri; hastaların, hekimlerin, sağlık personellerinin ve ziyaretçilerin yanı sıra ilaç, tıbbi ekipman ve verileri korumak için birlikte çalışmalıdır.

Özel güvenlik şirketleri hizmetleri kapsamında sunulan hastane güvenliği ve sağlık kuruluşları güvenliği konusunda güvenlik amacıyla hizmet verilen kişiler; hastalar, hastasını tedaviye getiren hasta yakını, yatılı hastaların refakatçileri ve ziyaretçileri ile hekimler ve tüm hastane personelleri şeklinde sıralanabilir. Hastane ve sağlık kuruluşları güvenlik hizmetlerinde, hastaların, hasta yakınlarının ve sağlık çalışanlarının psikolojik özellikleri, sağlık hizmetlerinin 7 gün 24 saat süresince tam zamanlı olarak verilmesi, sağlık kurum ve kuruluşlarının kamuya açık yerler olması, halka açık olan bu kurumlarda adli olaylara sıkça rastlanılması özel olarak hastane güvenlik hizmetlerinin önemini artırmaktadır.

Hastane ve sağlık kuruluşları güvenlik hizmetleri, uygulama branşlarında en zor olan alanlardan biri olmasından dolayı kurumlar ve kamu güvenliği açısından da pek çok riski bünyesinde barındırmaktadır. Sağlık sektörünün, oldukça karmaşık ve riskli yapısı sebebiyle çalışan personel ve hasta profili açısından adli vakalara kadar varan riskler taşımaktadır. Tam zamanlı bir hizmet döngüsünün olduğu hastane ve sağlık kuruluşlarında hasta ve hasta yakınları kadar hastane çalışanlarının da güvenliği son derece önemlidir. Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, halka açık olan sağlık kuruluşlarında güvenlik zafiyetinin en aza indirgenmesi ve insan güvenliğini sağlamak için sağlık sektöründe uzman ve donanımlı olarak yetiştirilmiş özel güvenlik şirketleri personelleri ile kaliteli güvenlik hizmeti sunmak için profesyonel koruma hizmetleri gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin en iyi güvenlik firmaları arasında yerini alan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, sağlık sektörü çalışanları ile hastaların ihtiyaç ve beklentilerini göz önüne alarak hasta yakınlarının psikolojisini ve konforunu düşünerek gerekli özel güvenlik tedbirlerini alarak sağlık kurumları ve hastanelerde güvenlik hizmeti vermektedir.

Sağlık kurumları ve hastanelerde etkili özel güvenlik hizmetlerinde, şirketimiz adına kullandığımız güvenlik yöntemleri;

• Hastane özel güvenlik hizmetlerinde, hastane kampüsündeki giriş ve çıkış noktalarının kontrolü, hastane sağlık personelinin, hastaların, refakatçilerin ve ziyaretçilerin huzurunu korumak için hastane ve sağlık kurumlarının iç bölümlerinde tertip ve düzeni bozacak hastalara ve refakatçilere müdahale etmek, şüpheli kişileri gözlemleyip tespit etmek, sabotaj ve fiziksel saldırılara karşı alınacak önlemler oluşturmak, bomba ve sair tehditlere karşı tedbirler geliştirmek, toplu eylemler karşısında uygulanacak yöntemler ile ilgili tüm tedbir ve önlemlerde alanında eğitimli ve tecrübeli kadro oluşturmak, bu konuda hastane özel güvenlik personeline hastane güvenlik oryantasyonu verilerek alanında donanımlı özel güvenlik görevlileri yetiştirmek.
• Hastane özel güvenliği, güvenlik ekibine ek olarak hastane girişleri ve çıkışları, poliklinikler, acil servisler, yönetim idari katları ve hastane koridorları 7 gün 24 saat güvenlik kameraları ile izlenerek kayıt alına alınması önemli bir konudur. Hastane güvenliğinde kullanılan teknolojik özel güvenlik sistemleri sayesinde hastane ve sağlık kurumlarının çeşitli bölümlerinde oluşabilecek yaralama, hırsızlık ve dolandırıcılık gibi suçların önlenmesi ve faillerinin tespit edilmesi, yakalanması daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır.
• Hastane ve sağlık kuruluşlarında, şirketimiz tarafından görevlendirilen özel güvenlik şirketleri elemanları iş başında daha etkin ve uyumlu olması için gerekli tüm psikolojik değerlendirmelerden ve meslek içi eğitimlerden oluşan testlerden geçirilerek hastane güvenliği özel güvenlik görevine başlamaktadır. Tekniği, şirketimize has olan, hastane özel güvenlik görevlileri oryantasyon uygulamaları ile her türlü risk ve tehlikelere karşı hazır ve alanında deneyimli özel güvenlik elemanları yetiştirilmektedir.

Hastane ve sağlık kuruluşlarında verilen özel güvenlik hizmetlerinde görev alan özel güvenlik görevlilerimiz sertifikalı olup silahlı veya silahsız olarak hizmet vermektedirler. Poliklinik ve acil servis gibi birimlerin farklılığına ve ihtiyaçlarına göre silahlı ya da silahsız olarak vasıflara ayrılan özel güvenlik görevlileri en iyi güvenlik hizmeti sunmak için görev yapmaktadırlar.

Hastane özel güvenlik görevlisi oryantasyonuna sahip olan meslek elemanları, sağlık ilkelerimiz dahilinde hem firmamızla hem de hastane idari birimi ile koordinasyon halinde çalışmaktadır. Gerekli durumlarda Emniyet ekipleri ile de bağlantı içinde olan özel güvenlik görevlilerimiz, adli veya idari vakalarda en hızlı çözümü sunmak ve Emniyet güçlerine yardımcı olmak adına gerekli bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak iş başında bulunmaktadırlar.

Hastane yönetimince alınan karar ve kuralların uygulanabilmesi için, öngörülen bölgeler ve belirlenen zaman dilimleri arasında gerçekleştirilen gözetim, denetim ve kontrol görevleri, firmamızın yetkilendirdiği özel güvenlik görevlileri eşliğinde büyük bir hassasiyetle yerine getirilmektedir. Sağlık sektörü çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara profesyonel çözüm sunmak adına, daha güvenli çalışma alanları yaratmak için deneyimli ve tecrübeli özel güvenlik ekibi ile kaliteli özel güvenlik hizmeti sunan firmamız, özel güvenlik hizmetleri kapsamında her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de profesyonel hizmet veren kurumsal bir firmadır.

Kurumsal yapısı ile özel güvenlik sektöründe hizmet veren Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında mesleki mevzuatlara dayanarak oluşturduğu hizmet anlayışı, faaliyet izin belgesi ve ISO kalite belgeleri ile her geçen gün özel güvenlik sektörüne değer katan güvenlik prosesleri geliştirmekte ve uygulamaktadır. Hastane ve sağlık kuruluşlarında fark yaratan özel güvenlik hizmetleri ile adından söz ettirmeye, mutlu müşteri sayısını arttırmaktadır.

Hastane güvenliğinde kullanılan entegre güvenlik hizmetleri ile hastanede bulunan tüm veriler, güvenlik kameraları, erişim kontrol noktaları, sesli alarmlar, binanın akışını engellemeden bina ve tesis güvenliğini sağlamak için birlikte çalışmaktadır. Entegre sistemleri ayrıca insanları tedirgin etmeden kendilerini güvenli bir ortamda hissetmelerini sağlayacak kadar da görünür olmaktadır. Hastane güvenliği pek çok öngörü ve planlama gerektiren hassas bir proje sürecine sahiptir.

Hastane Güvenliği Hizmetlerinde Kullanılan Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Kameraları

Hastane ve sağlık kuruluşları, yasal düzenlemeler gereği bünyesinde güvenlik kameraları bulundurmak zorundadır. Ancak güvenlik kameraları, hasta ve personellerin mahremiyetini ihlal etmekten kaçınmak için kamuya açık alanlarda dikkatli bir şekilde yerleştirilmelidir. Çoğu özel veya kamu hastanelerinde, hastane koridorları, poliklinik katları, doktorların ofisleri, bekleme odaları, lobiler, depolama dolapları, ilaç depolama alanları, ekipmanlar ve ziyaretçilerin kaydedildiği ve izlendiğini gösteren belirtiler bulunmaktadır. Diğer taraftan ameliyathane veya tedavi odalarında yapılan özel güvenlik şirketleri tarafından konumlandırılan güvenlik kamerası kayıtları, özel olarak saklanması ve iletilmesi gereken koruma ihtiyacı olan özel sağlık bilgilerini de içerebilmektedir.

Giriş Kontrolü

Hastane güvenliğinde kullanılan entegre güvenlik sistemleri genellikle güvenlik kameralarıyla erişim kontrolü konusunda yakından ilişkilidir. Özel güvenlik şirketleri görevlileri güvenlik kameraları sayesinde şahısların nereye gittiğini rahatlıkla görebilir ve 2 yönlü ses cihazları ile karşılıklı senkronizasyon oluşturarak görüşme olanağı sağlanabilir. Giriş kontrolünde kullanılan Prox kart okuyucular ve elektrikli kapı kilitleri ile aynı zamanda hastaları daha küçük alanlara sınırlayabilir. Entegre güvenlik sistemleri ameliyathaneler ve diğer steril alanlar içinde uygun olup önceden sterilizasyon işlemi uygulayan hekimler ve hemşireler giriş yapmak için kartlarına dokunmak zorunda kalmazlar. Sadece kartı veya rozeti okuyucunun yeterince yakınında tutmak kapının kilidini kolaylıkla açacaktır.

Alarm ve Uyarı Sistemi

Hastaneler ve sağlık kuruluşları opsiyonel olarak ortalama bir binadan daha fazla acil durumlara ve dolayısıyla daha çok alarma sahiptir. Bu sebeple sensörler, potansiyel olarak daha fazla acil durumları kapsamaktadır. Bu sensörleri erişim kontrol sistemlerine bağlamak en iyi seçim olacaktır. Böylelikle acil durumlarda kapılar gerektiği takdirde kilitlenebilir ve açılabilir. Yangın uyarıları, kirlenme ve radyasyon gibi faktörler dahil olmak üzere sağlık tesislerine yönelik benzersiz alarmlar, acil durumlarda kilitleme ve güvenli tahliye sağlamak için dikkatlice kurulmalı ve periyodik olarak bakımları yapılmalıdır. Hasta müşahede odaları için arama düğmeleri benzer uygulama prensiplerine sahiptir.

Hastane Güvenliği ve Entegrasyon

Hastane güvenliği noktasında kullanılan entegre güvenlik sistemlerini birbirine bağlamak zor olabilmektedir. Birçok Video Yönetim Sistemi, tüm güvenlik sistemlerini birbirine entegre ederek, güçlü bir güvenlik platformu sunmaktadır. Hastane otomasyonlarında bulunan hasta kayıtları gibi özel veriler, çeşitli kurallar altında saklanmalı ve kimseyle paylaşılmamalıdır ve bu verilerin iletilmesi noktasında etik kurallara uyum gösterilmelidir. Bu sebeple hastane ve sağlık kurumları hasta dosyalarını barındırmak ve transfer etmek için özel olarak güvenli veri sunucularına ihtiyaç duymaktadır. Bilgi teknolojisi güvenliği veyahut elektronik bilgi güvenliği olarak da bilinen siber güvenlik, hastane ve sağlık kuruluşları için fiziksel güvenlik kadar önemli bir alandır.

Hastane ve sağlık kuruluşlarında uygulanacak fiziki denetim ve fiziki güvenlik hizmetleri için güvenlik konusunda deneyimli ve tecrübeli özel güvenlik elemanlarının yanı sıra firmamızın güvenlik ekolünde uzman yönetim ekipleri ile hastanelerde güvenlik risk analizleri ve güvenlik fizibilite çalışmaları yapılarak ne tür özel güvenlik şirketleri görevlileri ve sayıca kaç eleman gerektiği ve niteliksel açıdan şartlar belirlenmektedir.

Sağlık personellerine karşı artan şiddet olaylarının araştırılması ve alınması gereken tedbirlerin tespiti için kurulan komisyon uyarınca, Emniyet güçleri ile iş birliği içinde olan özel güvenlik şirketleri görevlileri, özel güvenlik eğitim kurumlarınca mesleki eğitimlere tabi tutulmaktadır. Özel güvenlik görevlileri sağlık sektörü güvenlik hizmetlerinde, Özel Güvenlik- Genel Kolluk İlişkileri, Güvenlik Tedbirleri, Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları, Güvenlik Sistemleri ve Cihazları, Temel İlk Yardım, Yangın Güvenliği ve Tabii Faaliyetlerde Müdahale Tarzı, Kişi Koruma, Uyuşturucu Madde Bilgileri, Silah Bilgisi ve Atış, Etkili İletişim, Kalabalık Yönetimi gibi dersler almaktadır.

Hastane ve sağlık kuruluşlarında güvenlik hizmetlerinde görev alacak personelin, saldırgan kişilere karşı caydırıcı bir güç olarak gösterilmesi için ve sağlık çalışanlarına karşı vuku bulan şiddetin azaltılmasında bir faktör olarak özel güvenlik görevlilerinin fiziki şartlarında uzun boy kriteri uygulanmaktadır. Özel güvenlik personellerinin hasta ve hasta yakınları ile daha iyi etkili iletişim kurabilmeleri açısından hizmet içi eğitimden geçirilmesi ve panik butonu uygulaması geliştirilerek devam ettirilmektedir. Hastane güvenliği hizmetleri kapsamında görev yapacak özel güvenlik görevlileri, fiziksel ve zihinsel açıdan dayanıklı, çevik, dinamik, iyi bir iletişim yeteneği, fiziksel darbelere tepki koyabilme yeteneği güçlü, pratik zekaya sahip olan bireylerden seçilmektedir.

Hastane güvenliğinde özel güvenlik şirketleri görevlileri polis memurları ile koordinasyon halindedir ve özel güvenlik görevlileri nokta hizmeti ile vardiyalı şekilde çalışmaktadır. Tam teşekküllü hastanelerde birden fazla nokta hizmetleri ile pek çok özel güvenlik görevlisi güvenlik hizmetlerini ifa etmekte ve sağlık personeline karşı olan şiddet olaylarını önlemek için çalışmaktadır. Yoğun insan trafiğine sahip olan hastanelerde tek bir polis merkezi noktasında bulunan polis memuru, 24 saat kontrol sağlamak için yeterli olmayacağı için hastane nokta görevlisi özel güvenlik personelleri, hastanelerde meydana gelen ve ortaya çıkan müessif olaylar ile büyük hastaneler ve acil müdahale birimlerinde kişilerin intikal ettiği adli olayları tespit etmek ve suç soruşturması yürüten birimlere şahısları iletmek üzere görev yapmaktadır. Ayrıca, Türkiye genelinde, üniversite hastaneleri dahil olmak üzere yüzlerce hastanede destek polis noktası bulunmaktadır.

Tıp merkezleri, hastane ve sağlık kurumları güvenliği, özel güvenlik firmaları hizmetlerinde sunulan alanlardan olarak azami öneme sahip olan hassas tesislerdendir. Kurumsal yapımız gereği en iyi hastane güvenliği hizmetlerini sunmak için sizlerin talepleri doğrultusunda İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Kocaeli, İzmit, Gebze, Yalova gibi çevre illerde ve tüm Türkiye genelinde faaliyet göstermekteyiz. İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde sağlık hizmeti veren kamu veya özel hastaneler, lokasyonları gereği her an şiddet, taciz, sabotaj ve terör eylemleri gibi olaylardan dolayı risk altındadır. İstanbul özel güvenlik şirketleri, Ankara özel güvenlik şirketleri yüksek demografik yapıya karşı hassas davranarak güvenlik hizmeti sağlamalıdır. Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, 25 yılı aşan sektör tecrübesi ile hastane güvenliği hizmetlerinde bilime ve teknolojiye uygun olarak, etik kurallarla güvenlik faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Diğer sektörlerde olduğu gibi hastane ve sağlık kuruşlarında da ileri teknoloji ile güvenlik yöntemleri kullanan firmamız, modern yaşam doğrultusunda hastanelerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılama ve güvenlik tedbirlerini arttırma konusunda en çok tercih edilen özel güvenlik şirketleri arasındadır. Bizi tercih ederek sorunsuz, kusursuz ve en profesyonel özel güvenlik hizmeti için en doğru adrestesiniz.
Hastane güvenliği özel güvenlik şirketleri hizmetleri konusunda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, kurumsal veya bireysel olarak en ekonomik fiyatlarla sunduğumuz hizmetlerimizden ve ayrıcalıklı fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

0
Paylaşım