Medya Grupları İçin Özel Güvenlik Şirketleri Hizmetleri

Özel Güvenlik Şirketleri Tarafından Medya Gruplarına Sunulan Hizmetler

medya grupları için için özel güvenlik şirketleri

Özel güvenlik şirketleri tarafından sunulan güvenlik hizmetleri kapsamında yer alan branşlardan olan medya merkezleri ve medya gruplarının özel güvenliği, Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından alanında yetkin ve deneyimli özel güvenlik personelleri ile sağlanmaktadır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya gibi büyükşehirlerde medya ve haber sektörü en geniş sınırlarına ulaşmıştır. Medya ve habercilik alanında hizmet veren bu lokasyonlarda ülke gündemi ve sosyal medya mecraları alanında sayısız hizmet verilmektedir. Bu büyükşehirlerde diğer illere nazaran iş yükünün fazla olmasından dolayı pek çok medya ajansı ve haber ajansları görev yapmaktadır. Bireysel ya da kurumsal olarak medya hizmetleri sunulan bu merkezlerde sık sık siyasi veya kişisel olarak tehditler meydana gelmektedir. Medya sektörünün sekteye uğramadan hizmet verebilmesi için medya patronları özel güvenlik şirketleri tarafından sunulan özel güvenlik hizmetlerinden yararlanmaktadırlar.

Medya grupları; bünyesinde bulundurduğu haber müdürleri, muhabirler, yazarlar, sunucu ve spikerler ve benzer pozisyondaki çalışanlarla aynı vizyona hizmet etmeleri amacıyla ve sahip oldukları yayıncı kuruluşları halkın sesi olarak, güçlü işletmeler olma yolunda devam etmektedirler. Birçok kesim tarafından sık sık hedef alınan medya grupları, dezavantajlara rağmen günümüz demokratik ve teknolojik ortamda, hızla büyümeye devam etmektedir. Haber, makale, sosyal medya yayınları ile teknolojinin gücü sayesinde hızla hedef kitlelerindeki insanlara ulaşmaya, halkı aydınlatmaya çalışarak, çok sesli ve özgürlük ile beraber hedef oklarını üzerine çekmektedirler.

Haber alma ve gündemi takip etme konumunda tek merkez olan medya grupları, günümüzde özel güvenlik şirketlerine en çok ihtiyaç duyulan sektörlerden biridir. Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak ilkeli ve profesyonel bakış açısı ile, medya kuruluşlarına, yayıncılara, yazarlara, televizyon kanallarına ve basın yayın organlarına gerek kurumsal, gerekse VIP anlamda özel güvenlik hizmeti vermekteyiz.

Medya gruplarının konumunda bulunan riskleri bilen, olası tehlike ve tehditlere karşı bilinçli ve tetikte olan özel güvenlik görevlileri ile tüm riskleri en aza indirgeyerek özel güvenlik hizmeti sunmaktayız. Bilinen veya bilinmeyen risklere karşı uyguladığımız teknolojik güvenlik önlemleri ve acil eylem planları ile hem kurum adına hem de medya çalışanları adına özel güvenlik hizmetini deneyimli personeller ile gerçekleştirmeyiz. Acil durumlarda mobil veya nokta hizmetleri ile eşgüdümlü güvenlik faaliyetleri gerçekleştiren özel güvenlik personellerimiz ile kriz ve stres yönetimi prosedürleri uygulamaktayız. CCTV kamera sistemleri, sesli alarm sistemleri ile oluşturduğumuz güvenlik önlemleri ile olası tehlikelere karşı anında engelleyici ve önleyici planlar yapmaktayız.

Özel güvenlik şirketleri hizmetleri kapsamında uluslararası gelişmelere ayak uyduran Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, uluslararası Know- How (bir işin nasıl ve ne şekilde yapılacağına ilişkin pratik ve ticari bilgi) ile kriz yönetimiyle planlama yaparak, kalabalık yönetimi, tahliye, tehditlere karşı ilk müdahale faaliyetleri ile, ilgili medya kurumunun, kuruluşunun ve kişilerin yapısal özelliklerine göre belirlediğimiz acil durum planlaması ile en iyi özel güvenlik hizmetini sunmaktadır. Medya grupları özel güvenlik hizmetleri kapsamında öncelikle can ve mal güvenliği, kişi ya da kuruluşların imajını esas alan planlamalar ile tehdit ve risklerin seviyesi belirlenerek güvenlik uygulaması aşamasına geçilmektedir.

Medya grupları özel güvenlik hizmetleri alanında görevlendirilecek özel güvenlik şirketleri personellerine uygulanacak farklı düzeyde ve aşamalardaki meslek içi eğitimler ile acil durumlarda uygulanması gereken öncelikli hususlara değinilmekte, kriz anında amirlerinden gerekli telkinlerin alınması ile profesyonel özel güvenlik hizmeti sunulması sağlanmaktadır. Sevk ve idare koordinasyonu ile tesislerde gerekli hiçbir önlem atlanmadan tahliye veya güvenlik hizmeti verilmektedir.

Birden fazla yapılardan ve departmanlardan oluşan medya gruplarındaki işletmeler için tek tek acil durum planlaması yapılarak ön inceleme yapılmaktadır. İncelemeler sonucunda tesis incelenerek, gerekli telkinler ve görevler özel güvenlik personellerine güvenlik amirleri tarafından aktarılmaktadır.

Medya kuruluşları içerisinde verilen özel güvenlik hizmetleri kapsamında gerçekleştirilen hizmetler;

• Saha özel güvenlik şirketleri personelleri aracılığı ile düzenli tesis içinde ve çevresinde devriye hizmetleri sunma,
• Özel güvenlik görevlilerinin periyodik olarak tesisi denetlemesi,
• Olası tehlikeler durumunda gerekli olduğu takdirde, merkezi operasyon sorumluları ve kolluk kuvvetleri ile anında iletişime geçilerek, üstün başarı ile birçok hizmet yerine getirilmektedir.

Özel güvenlik hizmetlerinde farklı güvenlik gereksinimlerinde, uygun teknolojik prosedürlerini, özel güvenlik personelleri ile desteklenerek her türlü terör ve adli suçlara karşı önlem alınmaktadır. Kurumların ve şahısların daha güvenli ve özgür ortamlarda bulunması için çalışmalar yapılmaktadır.
Sizlerde medya grupları alanında teknolojik gelişmelerin yakından takip edildiği, tecrübeli yönetim kadrosu ve oryantasyonu sağlam özel güvenlik görevlileri ile verilen özel güvenlik hizmeti hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz, firmamız tarafından sunulan ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

0
Paylaşım