Otel ve Konaklama Alanları İçin Özel Güvenlik Hizmetleri

Özel Güvenlik Şirketlerinin Konaklama Alanlarında Uyguladığı Hizmetler

özel güvenlik şirketleri otel güvenliği hizmetleri

Özel güvenlik şirketleri hizmet alanı içerisinde yer alarak konaklama ve turizm alanında kullanılan lokasyonlardan olan oteller, genel itibariyle ülkeler ve şehirler arası tatil, iş gezileri, konferanslar maksadıyla kullanılan mekanlardandır. Otel hizmetlerinde verilen rahatlık ve güvenli ortam; müşterilerin beklentisine göre şekillenmektedir. Otelleri kapsayan mekan güvenliği projesi hayata geçirilirken müşteri odaklı davranılmalı; oluşturulacak güvenlik sistemlerinin müşteriyi rahatsız etmeden zekice kurgulanması gerekmektedir.

Konaklama güvenliği, turizm ve otel emniyeti açısından verilen hizmetlerde uzman özel güvenlik firmaları arasında olan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, turizm sektörünün yerleşim yerlerinden olan otellerde gerçekleşen organizasyon, seyahat, tur, konferans ve birçok turistik etkinliklerde görevlendirdiği deneyimli özel güvenlik görevlileri ile; hırsızlık, kapkaç, gasp, darp gibi Türk Ceza Kanununda yer alan ve suç teşkil eden olaylara karşı profesyonel özel güvenlik hizmeti sunmaktadır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Alanya, Aydın, Kuşadası, Muğla, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Nevşehir, Göreme, Erzurum, Palandöken, Bursa, Uludağ gibi kentler işlevleri ile turizm sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bu şehirlere yurt içi ve yurt dışından pek çok turist ve ziyaretçi gelmektedir. Yaz-kış sezonlarının turizm ihtiyacını karşılayan bu kentlere, özel güvenlik şirketleri tarafından sağlanan özel güvenlik görevlileri ile 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde başarılı özel güvenlik hizmetleri verilmektedir.

Otel güvenlik hizmetleri kapsamında verilen profesyoneller hizmetler ile otel güvenliği konusunda uzman bir kuruluş olan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, otel ve tesislerde basmakalıp özel güvenlik kuralları yerine otelciliğin özüne inerek geliştirdiği özel güvenlik hizmetleri vermektedir. Otellerde güvenlik titizlikle yerine getirilmesi gereken branşlardan olması sebebiyle tesislerde görevlendirdiği özel güvenlik personellerinin sürekli olarak meslek içi eğitimlerini içeren oryantasyon programlarını güncel tutmaktadır. Otel güvenlik departmanı ile oluşturduğu uzman ekibin çalışmaları doğrultusunda otelcilik sektörünü ayrıntılı olarak irdeleyen Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, otel güvenliği konusunda sık sık güvenlik personeli değişiminden uzak durarak gerekli durumlarda teknik ve taktiksel açıdan geliştirdiği zorunlu rotasyon değişiklikleri ile tesislerdeki otel kültürüne hakim özel güvenlik şirketleri personeli açıklarını kapatmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Tesislerde istihdam ettiği otel güvenlik elemanı ile turizm sektöründe kaliteli, dürüst, profesyonel otel yönetimi güvenlik hizmeti sunmaktadır.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından verilen otel güvenlik hizmetleri ve turizm özel güvenliği hakkında genel görüş prensipleri doğrultusunda turistik tesis ve otellerin imajına ve kültürlerine gelebilecek emniyet ve güvenlik zafiyetleri belirlenerek, zarar verecek unsurlar firmamızın çalışma prensipleri ile etkisiz hale getirilmektedir. Otel güvenliği tesis kapısının girişinden itibaren başlayan ve devam eden bir husustur.

Özel güvenlik şirketleri İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Aydın gibi illerde gerçekleşen etkinliklerin ve tatillerin yerel çevreye göre daha çok olduğunun bilincinde olarak lokasyona göre belirlenen yüksek standartlarda özel güvenlik hizmetleri vermektedir. Hizmet sektöründe bulunan otel işletmeciliği hizmetlerinde ‘güvenli işletme’ olmak için ‘en iyi iş yeri olma’ eğiliminin bilincinde olan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, konukların iyiliklerinin umursandığı tesislerde gerçekleşen güvenlik hizmetlerine katkılar sağlamaktadır. Misafir emniyeti ve güvenliği prosedürleri uygulayan özel güvenlik firmaları arasında yer alan şirketimiz, gerekli güvenli ortam için azami çabalar göstererek otel güvenliği hizmeti sağlamaktadır.

Sezonun açılması ile otelcilik işletmesi sahipleri tarafından otel güvenlik iş ilanları İstanbul Avrupa Yakası, Anadolu Yakası gibi bölgelerde pek çok acil işe alımlar gerçekleşmektedir. Ancak, otel işletmelerinde güvenlik konusu son derece hassastır; ve deneyimli özel güvenlik personelleri tarafından yerine getirilmelidir. Otelde güvenlik olarak çalışmak için istihdam edilen pek çok özel güvenlik görevlisi müşteri odalarına serbestçe giriş yapabilen kişilerdendir. Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, otel güvenlik prosedürleri ile özel güvenlik şirketleri personellerinin, kimlerin misafir odalarına giriş izninin olduğunu ve çalışanların önceden suç dosyasının olup olmadığını belirleyerek, işletme tarafından yetki, görev ve izin verildiği takdirde takip etmektedir. Turizm ve otel güvenliğinin en iyi şekilde gerçekleşmesi amacıyla hareket eden Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi özel güvenlik personelleri, her çalışanın kimlik ve fotoğrafı ile her elemanın hangi anahtarlara sahip olduğunu bilmektedir.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, özel güvenlik personellerinin turizm ve otel güvenliği konusunda alanında yetkin ve deneyimli olmasına ve mesleki güvenlik bilgilerinin sürekli güncel tutulmasına dikkat etmektedir. Oryantasyon programları ile ve sürekli olarak habersiz yapılan iç denetimlerle, müşteri ve tesis açısından imaj kültürüne sahip olduğundan, turizm ve otelcilik yönünden aynı dili konuştuğundan emin olmaktadır. Zira yaşanan tecrübelere dayanarak, özel güvenlik hizmetlerinde bulunan personellerin yeterli ve gerekli iletişimi kuramamasından dolayı güvenlik zafiyetleri oluşacağı hususundaki fikirleri deneyimlerle sabittir.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından görevlendirilen özel güvenlik şirketleri görevlileri otel idaresi firmamız ile koordineli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Otel yönetimi tarafından verilen görev ve yetkiler doğrultusunda, misafirlerin can ve mal güvenliğini gözetmek için çalışmaktadırlar. Görev ve yetkiler ile misafirlerin eşyalarını dahi koruyarak en ince detaylara kadar sorumluluk alabilmektedirler. Otelde konaklayan turistlerin ilgilenmeyi unuttuğu kıymetli eşyalar ve araç-gereçleriyle dahi özel güvenlik personelleri ilgilenmektedir. Firmamız tarafından verilen otel özel güvenliği ile tesisteki temizlik çalışanlar ve otel personellerinin de ihtiyaçları göz önünde tutularak, yerine getirilmektedir; güvenlikleri sağlanmaktadır. Otellerde konaklayan üst statüdeki şahıslara, otel idaresine vs. karşı gelebilecek terör hareketlerinde, saldırganlara, korumasız alan bırakmayarak, misafirlere ve tesise yönelik yıkıcı veya zarar verici her türlü eylem planı firmamızın ve görevlendirdiği özel güvenlik görevlisinin gözetimi ve sorumluluğundadır.

Otel özel güvenlik hizmetleri sadece fiziki güvenlikten ibaret kalmamaktadır. Otel konuklarına verilen otel kitapçıklarındaki acil durum güvenlik maddelerini okumayan müşteriler için Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi otel özel güvenlik görevlileri, otel güvenlik programı tasarlamaktadır. Müşterilerin için ihmale yer bırakmadan her türlü güvenlik planlaması yapılarak, dilek ve talepler olursa güvenlik danışmanlığı hizmeti de verilmektedir.
Özel güvenlik danışmanlık hizmeti çerçevesinde, Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi oteldeki konukların kültürel alışkanlıkları ve gelenekleri hakkında otel idaresinden bilgi toplayarak kişisel olarak en iyi danışmanlık ve güvenlik hizmetinin vermeyi amaçlamaktadır. Bu bilgiler ışığında özel güvenlik şirketleri görevlilerini oryantasyona tabi tutmaktadır. Otel yönetiminin ve özel güvenliğin sadece tesis nazarında değil, otel misafirlerinin kültürel ve geleneksel ihtiyaçlarını karşılayan güvenlik şablonlarını zorunlu olarak geliştirmektedir.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, otel güvenliği hususunda ilkeli hizmet anlayışı gerekli tüm önlemleri almaktadır. Otel güvenliği özel güvenlik görevlileri ile yerel/bölgesel Emniyet güçleri arasında bağlantı kurmaktadır. Polis ve Jandarma ekipleri, özel güvenlik görevlileri tarafından; istenmeyen bir olay meydana geldiğinde, otelin konumu ve işlevleri hakkında kolay ve hızlı bilgi alabilmelidir. Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen toplantı ve denetimlerle yaşam alanları korunmakta, olası tehlikeler asgari düzeye indirilmektedir.

Tesis ve misafir koruması için güncel otel güvenlik sistemleri kullanan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi özel güvenlik görevlileri, giriş ve çıkışlarda kapı alarmlarını, şifreli girişlerde şifreye kimlerin erişebildiğini ve bunları yayabileceği konularında sıkı güvenlik önlemleri alınmaktadır. Rutin denetim ve kontrollerle, asansörler dahil otel özel güvenlik şirketleri kamerası ve sesli alarmları sürekli gözden geçirilmektedir ve tehlike anında ‘güvenli alan’ planlaması ile genel güvenlik sistemine zarar verecek her türlü önlem alınmaktadır. Güvenlik sistemlerinde yapılan donanım denetimleri ile sistem eksiklikleri ve gerekli sistem değişiklikleri saptanarak eksiklikler giderilmektedir.

Meslek içi eğitimleri ve oryantasyon çalışmaları ile alanında uzman olan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi özel güvenlik görevlileri;

• Otellerin tehdide açık alan olmasından dolayı çöp kutularının dahi koruma altına alınması gerektiğini,
• Tüm park ve bahçelerin ışıklandırmalarının yapılmasına dikkat edilmesi gerektiğini,
• Otel işletmelerinin havalandırma ve klima sistemlerinin sık sık kontrol edilmesi gerektiğini iyi bilmektedir.

Otel işletmelerinde meydana gelebilecek açık veya gizli tehditlere, tehlikelere karşı tüm güvenlik önlemleri eksiksiz alınmalıdır. Otel tesisinde bulunan tüm yangın çıkışlarının acil çıkışa uygun olup olmaması, herhangi bir terör saldırısında veya yangın durumunda konuklar otelin çatısından tahliye edilme durumu var mı, helikopter pisti acil durumlara uygun mu, otelin ani elektrik kesintisinde jeneratör ve elektrik planı var mı vb. gibi tüm sorulara cevap verilmelidir.
Otel güvenlik hizmetleri departmanında çalışan özel güvenlik personellerimiz, tüm bu fiziki güvenlik hizmetlerine ek olarak, günümüzde uluslararası turizm sektörüne ayak uydurabilen, kendini kültürel anlamda güncel tutan ve etkili iletişim için yabancı dil bilgisine sahip olmalıdır. Otel güvenliği hizmetleri görevlileri, iletişim ve zorunlu durumlar için gerekli olan seviyede yabancı dil bilen, sertifikalı özel güvenlik şirketleri görevlileri arasından seçilmektedir.
Otel güvenliği hizmetleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir; firmamızın size sunduğu avantajlı ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

0
Paylaşım