Özel Güvenlik Şirketleri Tarafından Sunulan Fiziki Güvenlik ve Teknolojileri

Fiziki Güvenlik Teknolojileri Nedir?

özel güvenlik şirketleri fiziki güvenlik hizmetleri

Özel güvenlik şirketleri tarafından gerçekleştirilen fiziki güvenlik, kaliteli ve profesyonel özel güvenlik teknolojileri ile desteklendiği sürece hem caydırıcı bir unsur olmakta, hem önleyici, engelleyici olmakta hem de fail ve suça ulaşma noktasında kolaylıklar sağlayan ikili bütünleyici bir sistem oluşturmaktadırlar.

Fiziki güvenlik; belirli bir alanı, bölgeyi ya da binayı özel güvenlik görevlileri tarafından koruma altına alma hizmetidir. Fiziksel güvenlik hizmeti kapsamında kalifiye insan gücü kullanılmaktadır. Elektronik güvenlik sistemi ise bir alanı, bölgeyi ya da binayı teknolojik özel güvenlik ekipmanları kullanılarak kontrol altında tutma sistemine verilen addır.

Günümüzde değişen teknolojik imkanlarla elektronik güvenlik sistemleri ile uygulanan özel güvenlik hizmeti sayesinde tesislerin / işletmelerin performans değerlendirmeleri sonucunda bir artış yaşandığı görülmekte ve daha verimli işletmeler haline gelmektedir. Elektronik güvenlik sistemleri sayesinde işletmeyle ilgili doğru veri ve bilgi akışı sağlanmaktadır. Bu hizmetler sonucunda teknik hizmetlerin kalitesi artmakta, müşterileri memnuniyetinin devamlılığı sürece yayılmaktadır.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak, fiziki güvenlik teknolojisinin yanında elektronik güvenliğin de kullanıldığı hava limanları, alışveriş merkezleri, fabrikalar, depolar, antrepolar, mağazalar, hipermarketler ve benzeri alanlarda koruma hizmeti, ölçeğine göre değişen projelerde kurulum, eğitim ve satış işlemleri sonrası teknik destek hizmeti 365 gün 24 saat esaslı çağrı merkezimiz aracılığı ile sağlanmakta olup özel güvenlik şirketleri görevlilerimiz her yeni gelişen teknolojiyi takip eden ve kolayca uyum sağlayan bireyler olarak yetiştirilmektedir ve oryantasyon eğitimleri ile mesleki anlamda donanımlı hale gelmektedirler.

Fiziki özel güvenlik teknolojileri ve teknolojik güvenlik sistemleri hizmetleri kapsamında kullandığımız özel güvenlik şirketleri teknolojileri aşağıda sıralanmıştır;

 • Biyometrik güvenlik teknoloji sistemleri
 • Müşteri ve çalışan davranışı ölçümleme sistemleri
  -Kişi sayma sistemleri
  -Müşteriler için elektronik ölçümleme sistemleri
  -Mağaza için elektronik mağaza performans ölçümleme sistemleri
  -Mağaza vitrin sergileme performans ölçümleme sistemleri
 • Personel devam kontrol sistemleri (PDKS)
 • Elektrikli kilit sistemleri
 • Turnikeli, kartlı, şifreli geçiş kontrol sistemleri (AC)
 • Görüntülü kapı ve telefon sistemleri
 • Bekçi devriye tur kontrol sistemleri
 • Soygun ve hırsızlık alarm özel güvenlik sistemleri
 • Yangın algılama ve ihbar sistemleri
 • Otomatik kapı ve otomatik bariyer sistemleri
 • X-Ray cihazı bagaj kontrol sistemleri
 • Kapı tipi ve el tipi metal arama dedektörleri
 • Sesli ve görüntülü giriş kontrol sistemleri
 • Kapalı devre televizyon sistemleri (CCTV)
 • Dış bölge elektronik özel güvenlik sistemleri
 • Erken uyarı sistemi
 • Elektronik ürün gözetleme sistemleri (EAS)
 • Ürün güvenlik hizmetleri ve lojistik yönetimi (ID / RFID)

Kurumsal özel güvenlik şirketleri arasında yer alan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak, fiziki güvenlik veya güvenlik teknolojilerinin ayrı ayrı uygulanmasından ziyade bu iki sistemin birbirine entegre olmuş hali ile kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Bu durumun sebebi iki uygulamanın birbirlerinin yerini doldurmalarının mümkün olmayacağının bilincinde bir özel güvenlik firması olmamzıdır. Tek başına uygulanan bir güvenlik teknolojisi ürününün suç oluştuktan sonra ancak suçluyu (faili) yakalamaya yarayacağını, aksi takdirde fiziki güvenlik hizmetleri ile desteklenen güvenlik teknolojisi sayesinde suçun oluşmadan önlenebileceği durumu tecrübelerimizle sabittir.

Özel güvenlik şirketleri güvenlik hizmeti vereceği bölgelerde gerekli risk analizlerini ve fizibilite çalışmalarını yaptıktan sonra belirlediği hizmet planı dahilinde elektronik ve teknolojik güvenlik sistemlerini de plana entegre ederek ürün ve işletmelerde daha güvenli ve sağlıklı bir ortam yaratma amacındadır.

Özel güvenlik firmaları tarafından fiziki risk faktörleri bölge bazlı denetlenirken, tesislerin fiziki yapısı ve bulunduğu coğrafi konumda dikkate alınmaktadır. Öyle ki fiziki güvenlik ve güvenlik teknolojileri sistemleri, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi iller için dahi farklılık gösterebilmektedir.

Nüfus yoğunluğu daha fazla olduğu için İstanbul özelinde baktığımız zaman İstanbul Anadolu Yakası özel güvenlik şirketleri bazı tesislerde fiziki güvenlik önlemlerini arttırıcı tedbirler alabilmektedir.

İstanbul Avrupa Yakası özel güvenlik şirketleri açısından bakıldığında da durum aynıdır; Avrupa Yakası içinde yer alan firmalarda gerekli olan fiziki güvenlik önlemleri, profesyonel bir strateji ile güvenlik sistemlerine entegre edilmiş şekilde tesislerde uygulanmaktadır.

Özel güvenlik firmaları arasında ürün tedariğinden lojistik yönetimine, kişi sayma sensörlerinden toplu konut güvenlik hizmetlerine kadar geniş bir yelpaze de geliştirdiğimiz fiziki güvenlik sistemleri ile alanında en iyi özel güvenlik firmaları içinde yer almaya ve sizlere kaliteli hizmet sunmaya devam etmekteyiz.

Kurumsal özel güvenlik şirketleri arasında 25 yılı aşan sektör tecrübesi ile başarılı özel güvenlik hizmetleri sunma kapsamında 7 gün 24 saat esas alan mobil merkez ekibimiz ile sesli ve görüntülü denetim hizmetleri gerçekleştirmekteyiz. Güvenlik ihtiyacı hisseden tüm sektörlerde özel güvenlik hizmeti sunmaya ve aranan özel güvenlik firmaları arasında yer almaya devam etmekteyiz.

Tesislerde uyguladığımız özel güvenlik şirketleri hizmetleri kapsamında fiziki güvenlik ve teknolojik güvenlik sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, özel güvenlik hizmetleri konusunda fiyat teklifi almak için bize ulaşabilir ve firmamızın size sunduğu özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

0
Paylaşım