Özel Güvenlik Şirketleri Tarafından Verilen Hastane Güvenlik Görevlisi Oryantasyonu

Özel Güvenlik Şirketleri Tarafından Hastanelerde Uygulanan Oryantasyon Çalışmaları

özel güvenlik şirketleri hastane oryantasyonu

Özel güvenlik şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerde en güç alanlardan biri olan hastane ve sağlık kurumları güvenliğinde görev alan özel güvenlik görevlilerinin, hizmet başında daha etkin bir rol almaları için uygulanan meslek içi eğitim oryantasyonu, firmamız tarafından, tüm hastane güvenlik personellerimize uygulanmaktadır.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi bünyesinde yer alan hastane güvenliği özel güvenlik personelleri, hastane ve sağlık kurumları güvenliği alanında çalışan, özel güvenlik eğitimini en iyi şekilde tamamlamış, Özel Güvenlik Mevzuatı hakkında kapsamlı bilgi ve donanıma sahip olan, mesleki görev, yetki ve sorumluluklarını bilen, etkili mesleki oryantasyon çalışmaları sayesinde muhtemel riskli ve acil durumlara önceden hazırlanmış, görev başında olduğu sürece sağlık kurumunu, kurumun güvenirliliğini ve imajını temsil edeceğinin bilincinde olan özel güvenlik elemanları olarak yetiştirilmektedirler.

Hastane ve sağlık kuruluşları özel güvenlik hizmetleri kapsamında verilen hizmet içi eğitimi şu başlıklardan oluşmaktadır:

• Hastanelerde ve sağlık merkezlerinde yaşanabilecek güvenlik sorunları ve profesyonel çözüm önerileri
• İlgili Özel Güvenlik Mevzuatı
• Şüpheli durum ve şahısları görebilme yeteneği
• Muhtemel acil durumlarda soğukkanlılıkla problemlere çözüm metotları üretebilme kabiliyeti
• Görev başında hastaları, refakatçileri, ziyaretçileri ve hastane personellerini rahatsız etmeme
• Etkili iletişim yeteneği
• Özel Güvenlik Şirketleri Müşteri ilişkileri

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak, hastane ve sağlık merkezlerinde özel güvenlik görevlisi olarak çalışacak personellerimize hekimler, sağlık sektörü çalışanları, hukukçular, özel birimlerde ve operasyon timlerinde görev yapan Emniyet mensupları ve TSK tarafından gerekli eğitimler verilmekte olup her uzman kendi branşında profesyonel niteliklere sahip olan, güvenlik sektöründe deneyimli kişilerden oluşmaktadır.

Meslek içi hizmet esnasında ve hizmet öncesinde verilen teorik ve pratik eğitimler ile hastane güvenlik hizmetlerine özgü geliştirilen tekniklerle eğitim ihtiyaçları belirlenmekte, sektörde çalışan özel güvenlik şirketleri görevlilerinin hastane ve sağlık kuruluşları hakkında temel bilgi ve deneyim eksiklikleri giderilmektedir.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından prensipler kapsamında verilen teorik ve uygulamalı hastane özel güvenlik görevlisi mesleki oryantasyon eğitimi konuları şunlardır:

• Özel Güvenlik Hukuku (Yetki, Sorumluluk ve Hukuki Mevzuatı içerir.)
• Güvenlik Tedbirleri Eğitimi
• Güvenlik Sistemleri ve Güvenlik Cihazları hakkında detaylı bilgiler
• Hastane Suçları Hakkında önemli bilgiler
• Silah Bilgisi ve Atış (İhtiyaç dahilinde, silahlı özel güvenlik görevlisi istihdamı için verilir.)
• Patlayıcı Maddeler hakkında bilgiler
• Olay Yeri Koruma
• Özel Güvenlik Şirketleri Etiği
• Risk Analizi ve Tehdit Değerlendirmesi
• Örnek Olay Çalışmaları (Hukuki ve Mesleki Analizler)
• Sivil Savunma Eğitimi
• Acil Durum Planları ve Prosedürleri
• İletişim Teknikleri

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından hastane ve sağlık kuruluşları özel güvenlik görevlisi oryantasyon uygulaması ile ilgili seminerler verilerek en etkin hastane özel güvenlik hizmeti sunulmaktadır.
Hastane ve sağlık kurumları için sağlanan hizmetlerde görev alan özel güvenlik görevlilerini sahada yetişmiş, deneyimli, çevik kişilerden seçmekte ve koruma ve güvenlik olgusunu benimseyerek görev başında hizmet sunan profesyonel bireyler ile firmamızın kurumsal imajını tesislerde uygulamaktayız.

İletişim yeteneği yüksek olan bireylerden seçilen özel güvenlik personellerimiz, hastanelerin polis merkezleri ile koordinasyon halinde çalışmakta, bu iletişim kabiliyeti ile Emniyet güçlerinin telkin ve görevlendirmelerini hızlıca yerine getirmektedirler. Can sağlığının söz konusu olduğu temel noktalardan olan hastanelerde güvenlik hizmeti sağlayacak özel güvenlik görevlileri, silahlı ya da silahsız olarak nokta hizmetlerinde bulunmaktadırlar.

İstanbul, Ataşehir merkezli kurulan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, 25 yılı aşan sektör tecrübesi ile sağladığı hizmetlerde, alanında en iyi özel güvenlik şirketleri görevlilerini istihdam ederek güvenlik faaliyetlerinde sorunsuz ve kusursuz hizmet sunmaya gayret etmektedir. Müşteri odaklı hizmet anlayışı ile mutlu ve memnun müşteri profili sağlamayı kendine hedef edindiği güvenlik sektöründe faaliyet göstermektedir.

Hastane Güvenlik Hizmetlerinde Çalışacak Özel Güvenlik Personellerinin Görev Tanımları

• Hastanelerde koruma ve güvenlik sunan özel güvenlik personelleri, özel güvenlik kanunu ve koruma ve güvenlik talimatına görevlendirmeler alır.
• Hastane içerisinde giriş kapıları, kapılarda görevlendirilen özel güvenlik görevlileri ile diğer güvenlik personelleri tarafından 7 gün 24 saat kesintisiz olarak kontrol edilir.
• Güvenlik ve koruma talimatına göre bina girişlerinde ve bahçe içinde gerekli güvenlik tedbirleri alınır.
• Refakatçilerin servislere girişi, özel güvenlik görevlileri tarafından refakatçi kartı ile kontrol edilir.
• Koruma ve güvenlik talimatına göre, hastane giriş kapılarında görev alan özel güvenlik görevlileri, hastaneye gelen refakatçi ve ziyaretçilerin gerekli görüldüğünde el dedektörü ile çanta ve paketlerini kontrol eder.
• Özel güvenlik görevlileri, kapı girişlerinde, gözleri ile kontrol ederek şüpheli görülen şahıslara duruma göre gereken müdahaleyi yapar.
• Gece vardiyasında çalışacak özel güvenlik görevlileri gündüzlü birimlerin kapılarını belirli aralıklarla devriye atarak kontrol eder.
• Hasta ve hasta yakınlarına gerekli olan uygun yönlendirme yapılır.
• Hastane genelindeki tüm birimlerin sorumluluğu özel güvenlik ekiplerindedir. Devriye aşamasında kapıların açık olduğu birimleri tespit ederek hastane idaresine (Nöbetçi memur, Süpervizör) bildirir.
• Özel güvenlik görevlileri ortak kullanım alanlarını sık sık kontrol eder ve bekçi kontrol sistemlerini kurar. Bekçilerin devriye hizmetlerinin olmadığı sistemlerde vardiya amiri ile bilgi akışı sağlar.
• Kliniklerde tedavi altına alınan hastaların ve refakatçilerin saldırı, tehdit, hırsızlık vb. gibi durumlara maruz kalması halinde hekim, hemşire ve sağlık personelleri tarafından özel güvenlik görevlileri çağırılır. Özel güvenlik görevlileri olay mahaline giderek gerekli destek ve müdahaleyi yapar.
• Personellerin herhangi bir saldırı, tehdit veya hırsızlık olayı ile karşılaşması halinde, hastane güvenlik görevlisi derhal olaya müdahale eder. Olayın boyutuna göre destek ekipleri gerekli ise 155 Polis imdat ve hastane polisine haber verir.
• Özel güvenlik şirketleri görevlileri, iç tamimde yer almayan konularla ilgili üst amirleri tarafından verilen görev ve sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüdür.

Hastane güvenliği hizmetleri kapsamında görev alan özel güvenlik görevlilerinin yetki ve sorumlulukları bunlarla sınırlı olmayıp tüm hastane birimlerinin ve çalışanlarının güvenliğinden sorumludurlar. Mesleki oryantasyon eğitimleri ile hem iş başında tertipli görev yapan özel güvenlik görevlileri yetiştirilmekte hem de acil durumlar için dayanıklı ve çözüm üretici elemanlar yetiştirilmektedir. Örneğin hastane yangın güvenliği konusunda da oryantasyon eğitimlerine tabi tutulan personeller, hastane yangın prosedürü ve talimatları hakkında geniş bilgiye sahip olup görevli yangın ekipleri ile alarm verilen bölgeye intikal eder, çağrı merkezi ve itfaiye ekipleri ile koordinasyon kurarak bina giriş, çıkış ve tahliye noktalarını kontrol altına almaktadır.

Türkiye’nin her geçen gün artan nüfusuna karşılık doğal bir etki olarak da artan hastane sayıları ile gerek özel gerekse kamu hastanelerinin güvenliğini sağlama açısından pek çok özel güvenlik görevlisine ihtiyaç vardır. Bu bağlamda ülkemizde en çok nüfusa sahip olan İstanbul, Ankara gibi bir şehirlerde pek çok lokasyona ve kampüse sahip hastaneler yapılmaktadır. Özel güvenlik şirketleri, hizmetlerini sunmadan önce İstanbul özelinde baktığında dahi bölgesel olarak özel güvenlik risk analizleri ve özel güvenlik fizibilite çalışmaları yaparak nerede, hangi sayıda özel güvenlik şirketleri personeline ihtiyacın olduğunu belirlemektedir. Örneğin İstanbul Anadolu Yakası özel güvenlik şirketleri açısından düşünüldüğünde daha farklı niteliklerde özel güvenlik görevlileri sağlanmaktadır.

Diğer taraftan İstanbul Avrupa Yakası özel güvenlik şirketleri açısından bakıldığında ise daha spesifik nitelikler ve taleplerle özel güvenlik destek hizmetleri sağlanmaktadır.

Özel güvenlik firmaları arasında yerini alan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, hastane ve sağlık kuruluşlarındaki güvenlik personellerine uyguladığı mesleki oryantasyon ile alanında en iyi hizmeti sunan özel güvenlik görevlilerini her geçen gün sayıca daha fazla olacak şekilde bünyesine katmaktadır. Şirketimizin sunduğu olanaklar ve iş fırsatlarından faydalanmak için bize iş başvurusunda bulunabilir, en iyi özel güvenlik firmaları ekibi arasında yerinizi alabilirsiniz.

Hastane güvenlik hizmetleri konusunda özel güvenlik şirketleri personeli ihtiyacınız var ise, bizimle iletişime geçebilir, firmamızın sunduğu özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

0
Paylaşım