Bar ve Eğlence Merkezleri İçin Özel Güvenlik Hizmetleri

Bar ve Eğlence Merkezlerinde Güvenlik Hizmetleri Nasıl Sağlanır?

barlar için özel güvenlik hizmetleri

Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak, özel güvenlik hizmetleri kapsamında profesyonel bar güvenliği hizmetinde uzman bir firmayız. Bar güvenliği denildiğinde genelde akla bodyguard hizmeti gelse de bizim sağladığımız hizmet bodyguard hizmeti değil; profesyonel bar güvenliğidir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa gibi büyük metropol şehirlerde daha yaygın olan fakat hemen hemen tüm şehirlerde bulunan eğlence mekanlarının, sadece bodyguard/bar fedaisi korumasından ziyade daha profesyonel olarak güvenlik hizmetlerine ihtiyacı vardır. Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak alanında yetişmiş, iletişim becerileri güçlü özel güvenlik personelimizle bar güvenliğini en iyi şekilde sağlamaktayız.

Eğlence kültürünün gelişmiş olduğu ülkemizde alanında iyi yetişmiş, bar kültürü misyonuna sahip özel güvenlik personelimizle kafe/bar mekanlarının güvenliği en iyi şekilde temin edilmektedir. Eğlence mekanlarının yoğun sistemi, müşteri sayısının fazlalığı hizmet akışını yönlendiren bir kriterdir. Alanında uzman ekiplerce oluşturduğumuz güvenlik hizmeti personelimiz, bu yoğun ve zaman zaman olumsuz durumlara karşı dayanıklı, seçkin kişilerden seçilmektedir.

Bar güvenlik hizmetleri, diğer koruma hizmetlerine göre daha ayrıntılı ve riskli bir alandır. Şirketimiz bunun bilincinde olup; kaliteli mekanlara, kaliteli personel anlayışıyla sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Kafe/bar gibi eğlence mekanlarının yoğun müşteri almasından kaynaklı risk yaratan durumlar fazladır. Alkollü mekanların verdiği olası risklere karşı her zaman duyarlı olarak personel anlayışımızı da buna göre şekillendirmekteyiz.

Eğlence mekanlarının elit, seçkin, kaliteli olması özel güvenlik hizmetleri kapsamında çalışan güvenlik personeliyle doğru orantılıdır. Kapıda bulunan güvenlik personeli, kavgayı önleyen değil; kavgayı çıkaran ise bu mekan algısına da zarar veren bir durumdur. Bunun bilincinde olan güvenlik firmaları arasında yer alan Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, bu anlayışla, kaliteli ekiple hizmet etmeye devam etmektedir.

Bar güvenliği hizmetleri kapsamında kaliteli hizmet anlayışı, seçkin bir güvenlik hizmetiyle gerçekleşebilir. Bar güvenliği özel güvenlik personelinin hizmet anlayışında, ölçüsüz şiddet olmaması, kırıcı/kaba söz söylememesi, risk yönetimi kontrolü yapabilmesi en önemli kriterlerdir. Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak bar güvenliği hizmet anlayışımız bu şekildedir ve güvenlik personelimizi bu doğrultuda eğitimli kişilerden oluşturmaktayız.

Güvenlik şirketleri olarak bar güvenliği özel güvenlik hizmetleri kapsamında seçkin personellerden oluşturduğumuz ekibimizle, beden dilini iyi kullanabilen, iletişim yönü güçlü, stres ve kriz yönetimi yapabilen kısacası nerede nasıl davranması gerektiğini bilen, güçlü karakterlerle bu hizmeti vermekteyiz. Bu fiziksel özelliklerin yanı sıra bar güvenliği özel güvenlik hizmeti verecek personelin mesleki tecrübesi, gerekli sertifikaları ve Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olması gerekmektedir. Şirketimiz bu özelliklere dikkat ederek oluşturduğu uzman güvenlik personelinden, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun kapsamında Özel Güvenlik İzin Belgesi bulundurmasını veya bu belgenin temin etmesini ön koşul olarak istemektedir.

Bar güvenliği özel güvenlik hizmetleri çalışanlarında bulunması gereken özelliklerden en önemlileri, çalıştıkları mekanların getirdiği sorumlulukların bilincinde olmalarıdır. Eğlence mekanlarının olmazsa olmazı alkollü içeceklerden sonra oluşabilecek her türlü riske karşı bilinçli ve kontrollü şekilde karşı tavır koymaları gerekmektedir. Alkollü müşterilerin çıkaracakları zararları önceden sezebilme ve kimsenin zarar görmeden mekandan ayrılabilmeleri için tarafları yatıştırabilme yeteneklerinin bulunması gerekmektedir. Çıkan tartışmalarda zor kullanmadan tartışmayı sonlandırabilme, kavga varsa kavgayı büyütmeden yatıştırabilmelidirler. Bu sorumluluk ve bilinçte olan bar güvenliği özel güvenlik personeli, çalıştığı mekanın da kalitesini artıracaktır. Daha ilk girişte mekana karşı bir yargı oluşturan müşteri portföyüne karşılık, bu özellikler mutlaka güvenlik personelinde bulunmalıdır.

Genel işletmenin korunması kadar, bar içi ve bar dışının da aynı oranda korunması gerekmektedir. Tehlike oluşturacak durumların nereden geleceğinin tespit edilmesi belli bir zaman alacağından dolayı; bar içi ve dışında da aynı güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Müşterilerden gelecek tehlikenin hesap edilmesi kadar, müşterilerin konforununda bozulmamasına dikkat edilmelidir. Her an tehlikeli bir durum olacağının bilincinde olunmalı fakat bu müşterilere hissettirilmemelidir.

Bar Dışı Güvenlik: Bar, disco gibi eğlence mekanlarının giriş kapısından itibaren koruma hizmeti en titiz şekilde olmalıdır. Bar güvenlik personelinin, takım elbiseli, şık görünümlü, bakımlı, diksiyonu düzgün, çevresine ve mekana karşı saygılı, nazik, gereksiz muhabbet yapmayan, müşterilere sezdirmeden onları inceleyen, girişte yığılmaya sebebiyet vermeden müşteri giriş-çıkışını sağlayabilen kişilerden olması gereklidir. Oldukça dikkatli olması gereken bu personellerin girişte yaşanan sorunları bar içerisine sezdirmemesi gerekir. Giriş ve çıkışın da nizami bir şekilde ilerlemesi için bar içi ile sürekli irtibatta kalmalıdır.

Bar İçi Güvenlik: Bar dışında yaşanabilecek olumsuz durumlar kadar bar içinde de tehlike arz edebilecek durumlar vardır. Bar güvenlik görevlisi bunları en iyi şekilde yönetmelidir. Bar dışında gözler ne kadar güvenlik görevlisine alışkın olsa da bar içinde bir o kadar itici bir durum olabiliyor. Bu sebeple bar içi güvenlik görevlisinin öncelikle müşterilerin gözüne batmadan hareket etmesi gerekmektedir. Bar içi güvenliği, mekanda bulunan misafirlerle samimiyet kurmadan kibar davranarak bu görevi yerine getirmelidir. Olası tehlikeye karşı her zaman hazır olmalı, kavga veya tartışmayı profesyonelce yönetebilmelidir. Bar içinde daha fazla insan bulunmasından dolayı bar güvenlik görevlisinin bir hatası tüm mekan içinde bulunan insanlara yansıyabilir. Bunun bilincinde olan güvenlik görevlileri ile hizmet vermekteyiz.

İşletme sahipleriyle birlikte koordineli bir şekilde hareket etmesi gereken bar güvenlik görevlilerinin mekan yönetimi ve müşteri ilişkileri konusunda hassas olmaları gerekmektedir. Bunların bilincinde olarak tecrübeli ekibi bünyesinde bulunduran güvenlik firmalarından biri olan Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi ile iletişime geçerek bar güvenliği özel güvenlik hizmetleri hakkında bizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Firmamızın ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Referanslarımız

Ro Group Özel Güvenlik A.Ş. olarak
dijital yarınlara hazırız ve
sektörel gücümüzle yanınızdayız!

Sizde bu gücü kullanmak ve iş ortağımız olmak için

TEKLİF ALIN
0
Paylaşım