Tatil Köyleri İçin Özel Güvenlik Hizmetleri

Özel Güvenlik Şirketlerinin Tatil Köylerindeki Görev ve Sorumlulukları

tatil köyleri için özel güvenlik hizmetleri

Tatil köyleri (Holiday Club security, Holiday Village) genellikle villa, bungalow tarzı tek veya az katlı yapılardan oluşur. İçinde apart oteller ve eğlence mekanlarını da barındıran geniş kapsamlı turistik komplekslerdir. Ülkemizde tatil köyü arayışı sıklıkla Antalya, İzmir, Muğla, Aydın gibi illerdedir. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerin yoğunluğundan sıkılan insanlar yaz aylarında dinlence mekanı olarak tatil köylerini tercih etmektedir. Yoğun iş yaşamının verdiği yorgunluğu atmak için yaz aylarında tatil bölgelerine gitme isteği ile ve ülkemize yurt dışından gelen turistlerin sıklıkla tercih ettiği tatil köyleri, sektörün çok fazla müşteri sağladığı tesislerdir. Hal böyle olunca tatil köylerinde özel güvenlik şirketleri ihtiyacı doğmaktadır. Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi olarak, tatil köyleri özel güvenlik kapsamında alanında uzman ekip ve personelle sizlere güvenlik sağlamakla mükellef bir firmadır.

Turizm sektöründe güvenlik hizmetleri branşında kendini kanıtlamış özel güvenlik şirketleri arasında yer alan Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi tatil köylerinde hem insan sağlığı hem de tesis güvenliği konusunda donanımlı ekiple, tesis yönetiminin dilek ve istekleri konusunda kendini gencel tutup, tesis yoğunluğuna göre stratejik planlama yaparak, güvenlik açığına mahal vermeden güvenlik kurallarının yerine getirilmesine azami önem vermektedir. Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, tesislerde yaşanabilecek, hırsızlık, gasp, darp gibi yasa dışı faaliyetlere karşı, güvenlik hizmeti için yönlendirdiği personele son derece büyük sorumluluk hissetmektedir. Bu sorumluluk bilinci ile, firmamızda, alanında deneyimli ve güvenilir personelimizin, 5188 sayılı Özel güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun çerçevesinde başarılı bir iş akışı ile hizmet verilmektedir.

Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, tatil köyü güvenlik hizmetleri alanında profesyonel bir özel güvenlik şirketi olup, koruma hizmeti verdiği tesislerde, sıradan ve tek düze güvenlik kurallarından ziyade, o tatil köyünün ve tesisin sahip olduğu yetkinliklere göre güvenlik hizmetleri verir. Çalıştığı tesisi kendi iş yeriymiş gibi gören alanında deneyimli ve yetkili özel güvenlik görevlileri ile çalışır; bu güvenlik görevlilerine meslekte sürekli güncel kalmaları için, meslek iç eğitim ile oryantasyon sağlar.
Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, ülkemizin hem yurt içi vatandaşlarına hem de yurt dışından gelen turistlere hizmet veren turizm sektörünün ihtiyaçlarını bilir ve ona göre çalışma planı hazırlar. Firmamız, sağladığı güvenlik ihtiyacının kaliteli olmasına özen gösterdiği kadar, çalışan personelin iş uyumunun bozulmaması ve sürekli bir personel değişikliği ile tesis konforunun bozulmaması için görevlendirdiği personeli sık sık değiştirme stratejisinden uzaktır. Teknik ve tekniksel açıdan gelişebileceği zorunlu hallerde, rotasyon değişikliği yaparak güvenlik hizmeti sağlar. Çalışan personelin tatil köyüne hakim olması gerekir. Turizm kültürü edinmiş personeliyle, tatil köyü tesislerinin güvenlik ihtiyacını sağlar. Turizm sektöründe ilke edindiğimiz önemli hususlardan biri, güvenlik hizmeti verecek elemanların azimli, kararlı, profesyonel düşünebilen ve dürüst personellerden olmasına özen göstermektir.

Tesis güvenliği kapsamında otelcilik ve tatil köyleri işletmelerinin güvenliği konusunda kaliteli güvenlik prosedürü yaratarak, güvenli ortam oluşturmayı hedefleriz. İyi bir güvenlik uygulaması ise tesisin girişinden başlayıp, tatilin bitiminden sonra tesisten ayrılıncaya kadar devam etmelidir. Gelen müşterilerin dinlemekten alacakları haz, tesisteki güvenliğin ne derece kaliteli olmasıyla da doğru orantılıdır. Eğer tesiste müşterilerin iyiliğinin önemsenmediği imajı yaratılırsa, bu işletmeler için olumsuz bir durum oluşturacaktır. Personelin, tatil köylerindeki misafirlerle ilgilenme zorunluluğu bulunur. Dolayısıyla hizmet sektöründeki bu ticari müesseselerin daha güvenli bir ortam yaratma misyonuna sahip olması gerekmektedir.

Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, personellerinin tatil köyü güvenliği alanında yetkin olması için, hem fiziksel olarak iletişim becerilerinin gelişmesini destekler hem de yeni teknoloji ile kontrollü bir hizmet vermelerini sağlar. İletişim becerilerinin yüksek olması; otel ve tatil köyü güvenliği kapsamında büyük önem teşkil etmektedir. Güvenlik hizmetleri veren personelin, tesise gelen konuklarla ve turistlerle aynı dilden konuştuklarından emin olunmalıdır. Güvenlik firmaları arasında uzun yıllardır faaliyet gösteren şirketimizin mesleki deneyimlerine dayanarak, güvenli personelinin, hizmet ettiği tesisteki misafirlerle yetersiz bir iletişimi olduğu takdirde güvenlik zafiyetleri oluşmaktadır. Firmamız bunun önüne, personelin tesisle olan diyaloğuna ve firmamızın yönlendirdiği bu personelle olan diyaloğuna çok dikkat etmektedir.

Tatil köyü yönetiminin istediği güvenlik prosedürleri kapsamında, güvenlik personeline görev ve yetki verilmişse; sadece tesis ve misafirlerin sağlığı değil, onların eşyalarını da korumak güvenlik şirketleri tarafından yönlendirilen personelin sorumluluğundadır. Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, tatil köyü güvenliği kapsamında, tesis yönetimiyle ortak fikir altında, tüm çalışanların ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur ve çalışma ortamının herkes açısından çekici ve güvenli olmasına azami dikkat eder. Örneğin; Terör faaliyetlerine maruz kalan tesislerde, belirli bir alana zarar vermek amacıyla saldırgan tavırlarda bulunan kişilere karşı koruma yapılmalıdır. Bu olumsuz durumlarda sadece tesisin değil, konukların da koruma tedbirleri kapsamında güvenliklerinin sağlanması gerekmektedir.

Sadece fiziki güvenlikten ibaret olmayan tatil köyü özel güvenlik hizmetleri, acil durumlar için gerekli olan bütün hizmetleri tasarlar. Turistlere verilen, tesis güvenliği için uyulması gereken güvenlik maddelerini gözden dahi geçirmeyen misafirler için, Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, tatil köyü güvenlik programını sizler için tasarlar, müşterilerin konforu için planlama yapar, talep edildiği takdirde ek güvenlik hizmeti ile güvenlik danışmanlığı hizmeti verir.

Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, bu özel güvenlik hizmeti çerçevesinde tesisteki konukların kültür ve gelenekleri hakkında tatil köyü tesis yönetiminden bilgi alır. Personelini bu anlamda meslek içi eğitime tabi tutarak, tesisin ihtiyacına yönelik uygun özel güvenlik şablonları geliştirir. Tesisin içinde veya dışında her türlü tehlike oluşabilecek durumlarda, güvenlik personelimiz, Emniyet görevlileriyle bağlantı halindedir. Polis ve Jandarma ekiplerinin bağlı olduğu lokasyonlarda oluşabilecek olumsuz tehditlere karşı Emniyet mensubu görevlileri, istenmeyen bu olaylar meydana gelirse, güvenlik personelimizden tatil köyü çevresi hakkında bilgileri öğrenebilir. Ro Grup Özel Güvenlik şirketleri olarak, yönetim kadromuzca yapılan düzenli toplantılarla muhtemel olan tehlikelerin en aza indirgenmesi hedeflenmektedir.

Tatil köyü özel güvenlik hizmetlerinin sağladığı konuk ve tesis koruması için gerekli özel güvenlik donanımını kullanabilen Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi özel güvenlik görevlileri, tesisin giriş-çıkış kapılarındaki alarmlarını, şifreli girişlerde şifre bilgisinin kimlerde olduğu ve bu şifreleri yayma ihtimallerinin olup olmamasını hususunda sıkı kontroller yapar. Tesisin adeta can damarı olan güvenlik kameralarını sürekli kontrol eder, asansörler dahil olmak üzere güvenlik kameralarının sorunsuz bir şekilde kayıt halinde olmasını sağlar. Aksi bir durumda tehlike anında ‘güvenli alan’ planlaması ile, ne gibi eksiklikler olduğunu tespit edip, ona göre gerekli donanımların denetimini ve teminini sağlar. Tesisin girişinden itibaren koruma alanlarının sorumluluğunu alan Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi özel güvenlik personeli, atık ve çöp alanlarını dahi denetlenerek, korumasını yapmalıdır. Park ve ortak alanların aydınlatmasını sorunsuz bir şekilde yerine getirmelidir. Kişiye veya tesise zarar verebilecek kötü niyetli kişiler tarafından çöp, park yerleri gibi merak uyandırmayacak alanları tercih edip, patlayıcı ve yancı madde bırakımı söz konusu olabilir. Bu anlamda tesis yönetiminin ve güvenlik personelinin son derece titizlikle çalışması, bu gibi durumların olabileceğini düşünerek çevre koruması denetimini sağlamalıdır.

Tatil köylerinin yurt dışından çok fazla turist almasından dolayı, tesislerin çalışanlarının da yabancı dil bilgisinin bu sebeple olması tercih sebebi haline geldi. Tatil köyü güvenlik hizmetleri departmanlarında çalışan özel güvenlik personelimiz, günümüz uluslararası turizm sektöründe turistler ile yabancın dil konuşabilen, iletişim yeteneği güçlü, en azından zorunlu durumlarda dahi misafirleri yönlendirebilecek kadar yabancı dil bilen özel güvenlik sertifikalı kişiler arasından seçilir. Ayrıca cankurtaran hizmeti vermekle yükümlü olmayan özel güvenlik görevlilerinin, sadece acil durumlarda ihtiyaç duyulması sebebiyle yüzme bilmesi gerekmektedir. Tatil köyü güvenliği özel güvenlik kapsamında detaylı bilgi almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ro Grup Özel Güvenlik Hizmetleri ve Tesis Yönetimi A.Ş olarak sağladığımız tesis güvenliği hizmetinden ve özel ayrıcalıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

0
Paylaşım