Entegre Özel Güvenlik Hizmetleri Nedir? Faydaları Nelerdir?

entegre özel güvenlik hizmetleri ve kapsamı

Özel güvenlik firmaları tarafından sağlanan entegre özel güvenlik hizmetleri çözümleri. Entegre güvenlik hizmetleri nedir? Entegre güvenlik hizmetleri faydaları nelerdir? Entegre güvenlik çözümleri. Entegre güvenlik sistemleri ve çözümleri. Güvenlikte entegre güvenlik çözümleri. İşletmeler için entegre güvenlik hizmetleri.

Entegre Güvenlik Hizmeti Nedir?


Entegre güvenlik hizmetleri, özel güvenlik firmaları tarafından açık veya kapalı tesislerin özel güvenlik hizmetleri baz alınarak hazırlanan özel çözüm yöntemleridir. Bu sistem içerisinde çevre güvenlik hizmeti, güvenlik kamerası, kontrol sistemleri, alarm sistemleri gibi tüm hizmet ve sistemler tek bir bütün halinde çalışır.

Entegre güvenlik sistemleri sayesinde büyük ölçekli mekanların korunması kolaylaşır, sistem içerisindeki hata payı minimalize edilir. Aynı zamanda özel güvenlik firmaları tarafından büyük bir koordinasyon ile çalıştırılan bu sistem içerisinde amaç, saha personeli kullanımını optimize ederken elde edilen verimin maksimizasyonunu sağlamaktır.

Özel Güvenlik Şirketleri Tarafından Sunulan Entegre Güvenlik Hizmetlerinin Kapsamı


Entegre güvenlik hizmetleri birbiri ile bağlantılı birçok özel güvenlik faaliyetlerinin tek bir sözleşme ile sağlanması noktasında işletme sahiplerine avantaj yaratan bir sistemdir. 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanuna göre hizmet veren özel güvenlik firmaları, tek bir sözleşme ile birçok ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılar. Bu noktada özel güvenlik firmaları, entegre güvenlik çözümleri aracılığı ile işletmelere kapsamlı sözleşmelerle hizmet sunar ve işletmelerin güvenlik hizmetleri konusunda duyduğu ihtiyacı karşılar. Gelin özel güvenlik şirketleri tarafından sunulan bu hizmetleri kısaca inceleyelim.

özel güvenlik şirketleri ve entegre güvenlik hizmetleri

Entegre Güvenlik Hizmetlerinin Aşamaları


Özel güvenlik şirketleri tarafından entegre güvenlik hizmetlerinde çok kullanılan bir terim olmasada bizim nazarımızda entegre güvenlik çözümlerinin başlangıç terimi eğitimdir. Bunun temel sebebi eğitim temeline oturtulmayan bir sistemin ne kadar ileri teknoloji olursa olsun işlevsiz kalacak olmasıdır. Çünkü sahada ve merkezde bulunan özel güvenlik personellerinin görev ve sorumluluklarının bilincinde olmaması özel güvenlik hizmetleri için oluşturulan tüm sistemleri olumsuz etkileyecektir.

İkinci adımda, eğitimini tamamlayan güvenlik personelleri gerekli teçhizatlarla donatılarak, özel güvenlik şirketleri tarafından özel güvenlik hizmetinin verileceği alana konumlandırılır. Beraberinde gelen üçüncü adımda ise hizmetin verileceği alana gerekli güvenlik kameraları kör nokta kalmayacak şekilde yerleştirillir ve özel güvenlik personelleri için izleme odası hazırlanır.

Entegre güvenlik çözümlerinde merkezi gözetim olarak adlandırdığımız dördüncü adımda, güvenlik şirketleri merkezinde çalışan personeller aracılığı ile sistem uzaktan izlenir ve olası durumlarda saha personelleriyle iletişime geçilerek müdahalede bulunulur. 

Son adım olan inceleme ve raporlama hizmetlerinde ise uzman kadro aracılığı ile günlük olarak tutulan raporlar incelenir, değerlendirilir, sistemsel sorunlar tespit edilerek revize edilir ve müşteriye entegre güvenlik çözümleri ile alakalı düzenli olarak raporlama yapılır.

Özel Güvenlik Şirketleri Tarafından Sağlanan Entegre Güvenlik Çözümlerinin Faydaları Nelerdir?


Entegre güvenlik hizmetleri özel güvenlik şirketleri tarafından sunulan olanaklar sayesinde müşterilere birçok fırsat sunmaktadır. Doğan bu fırsatlar sayesinde, güvenlik şirketleri tarafından kişilerin güvenlik ihtiyaçlarına anında optimum çözümler üretilmekte ve güvenlik zaafiyetleri ortadan kaldırılmaktadır. Bu fırsatların doğmasında rol oynayan güvenlik şirketlerinin, entegre güvenlik çözümleri konusunda dikkate aldıkları ve müşteriye fayda sağladıkları konuları aşağıda göründüğü şekilde sıralayabiliriz.

enegre güvenlik

Referanslarımız

 

Ro Group Özel Güvenlik A.Ş. olarak
dijital yarınlara hazırız ve
sektörel gücümüzle yanınızdayız!

Sizde bu gücü kullanmak ve iş ortağımız olmak için

TEKLİF ALIN