Özel Güvenlik Hizmetleri Teklifi Nedir? Özel Güvenlik Teklifi İnceleme

özel güvenlik firmalari fiyat teklifi nedir

Özel güvenlik firmaları aracılığı ile teklif alma. Güvenlik hizmet teklifi nasıl alınır? Teklif alırken dikkat edilmesi gereken hususlar? Doğru teklif nasıl alınır? Maliyet tablosu nedir? Maliyet tablosu analizi. Özel güvenlik hizmet teklifi inceleme.

Eğer, orta veya büyük çaplı bir işletmeniz, yönetim kurulunda bulunduğunuz bir siteniz veyahut üretim hizmeti gerçekleştirdiğiniz bir fabrikanız varsa, aklınızı kurcalayan en önemli sorunlardan biri mevcut yerin özel güvenlik hizmetleri faaliyetlerinin nasıl karşılanacağıdır. Bu nedenledir ki son dönemlerde kişilerin özel güvenlik hizmetlerine duyduğu ihtiyaç artmış ve piyasada birçok farklı özel güvenlik firması ismini duyurmaya başlamıştır. Tüm bu özel güvenlik firmaların içinde doğru firmayı bulmak sizler için samanlıkta iğne aramaya benziyor ve gözünüzü olabildiğince korkutuyor mu? Korkmanıza hiç gerek yok çünkü Ro Group Özel Güvenlik ve Koruma Hizmetleri A.Ş. ailesi ile aklınızdaki tüm soru işaretlerine çözüm olmaya geldik. Sizler için hazırladığımız bu metinde, doğru bir özel güvenlik hizmetleri teklifinin nasıl olması ve hangi hizmetleri içerisinde barındırması gerektiği hakkında her şeyi araştırdık ve derledik. Gelin bu konudaki incelemelerimize özel güvenlik hizmet teklifi nasıl alınır sorusuna cevap bularak başlayalım.

Özel Güvenlik Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Son dönemlerde özel güvenlik hizmetleri sektörüne olan ilginin artması ile özel güvenlik hizmet teklifi almak da olabildiğince kolaylaşmıştır. Kişiler artık özel güvenlik şirketleri aramak yerine, kendilerine ulaşan özel güvenlik firmaları tarafından aldıkları talepleri nasıl eleyeceklerine odaklanmaya başlamıştır. Ancak biz metnimizde, hiç özel güvenlik hizmet teklifi almamış olan işletmeleri de göz önünde bulundurarak yol almak ve öncelikle özel güvenlik hizmet teklifinin nasıl alınacağı hakkında birkaç ip ucundan bahsederek başlamak isteriz.

Daha önce hiç özel güvenlik hizmet teklifi almadıysanız öncelikle sizin için önemli olan, hizmet kriterlerini not etmeniz ve kaç personel kadrosuyla yola başlamak istediğinize karar vermenizdir. Bu temel iki soruya cevap bulduktan sonra özel güvenlik firması arayışına da başlayabilirsiniz. Bu arayışı sonuçlandırmada sizin için en etkili yöntem internet kaynaklarını kullanmak olacaktır. Böylece özel güvenlik hizmet teklifi almak istediğiniz güvenlik firmalarının sundukları hizmetleri ve referans listelerini karşılaştırabilir, hangi özel güvenlik firmalarından teklif almak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Bu özel güvenlik şirketleri seçeneklerini belirledikten sonra ise tek yapmanız gereken, firma yetkilileri ile iletişime geçmek olacaktır.

Özel Güvenlik Hizmet Teklifi İnceleme

Özel güvenlik firmaları tarafından özel güvenlik hizmetleri konusunda teklif aldığınız takdirde aklınızda belirecek en önemli soru işareti, elinize geçen maliyet tablolarını incelemek olacaktır. Peki nedir bu maliyet tabloları? Ya da daha doğru bir tabirle; maliyet tablosu nasıl incelenmelidir?

Öncelikle maliyet tablolarının değişmeyen hususu olan personel yasal maliyetinden başlayalım. Özel güvenlik firmaları aracılığı ile de olsa bünyenizde barındıracağınız her personelin yasal bir maliyeti bulunmaktadır. Ve maliyet tablolarının vazgeçilmez unsurlarından biri bu yasal maliyeti sizlere ayrıntıları ile sunmaktır. Bu ayrıntıları şu şekilde sıralayabiliriz:

Tüm bu yasal maliyetler ile birlikte, özel güvenlik firmaları tarafından sizlere iletilen tekliflerde en çok karşılaşacağınız bir diğer husus personel için gerekli yasal fonlardır. Bu fonları yıllık izin fonu, kıdem tazminat fonu ve ihbar tazminat fonu olarak sıralayabiliriz. Bu fonlar personelin brüt ücreti üzerinden hesaplanır ve senelik toplam maliyet 12 aya bölünerek tahsil edilir. Bu hususta bir personelin kıdem fonu 2943 Türk Lirası ise maliyet tablosuna yansıtılan tutar ay bazında 245,25 kuruş olacaktır. Unutmamak gerekir ki tüm bu verilen ücretler 2020 asgari ücret bordrosu üzerinden hesaplanmıştır ve asgari ücretteki değişikliklerle doğru orantılı olarak değişiklik gösterecektir.

Özel güvenlik firmaları aracılığı ile aldığınız maliyet tablolarında karşılaşma ihtimaliniz olan diğer unsurları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • güvenlik personeli yol desteği
 • güvenlik personeli yemek desteği
 • güvenlik personeli kıyafet ve teçhizat bedeli
 • güvenlik personeli için iş sağlığı güvenliği bedeli
 • güvenlik personeli eğitim bedeli
 • operasyonel giderler

Özel Güvenlik Teklifi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bu kısma kadar kabaca alacağınız özel güvenlik hizmet tekliflerinin tamamında karşılaşacağınız hususlardan bahsettik. Peki aldığınız teklifleri değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler ve karar aşamasında etkili olması gereken hususlar nelerdir? Aşağıda bu sorunun cevabını sizler için maddeler halinde derledik, gelin bu maddeleri birlikte inceleyelim.

 • Kurumsallık: Çalışmak istediğiniz özel güvenlik firmaları için kurumsal yapılanma, tarihçe, vizyon ve misyon firmanın güvenilirliği için oldukça önemli bir husustur. Bu konuda esnek davranmayın.
 • Hizmet Kalitesi: Hizmeti almadan hizmet kalitesinin değerlendirilmesi mümkün değilmiş gibi görünse de bu söyleme aldanmayın. Firma yetkililerinin sizinle olan iletişimine ve isteklerinize karşı olan ilgisine dikkat edin. Unutmayın ki hizmet kalitesi nasıl başlarsa öyle devam edecektir.
 • Eğitim: Çalışmayı düşündüğünüz firmanın eğitim uygulamaları konusundaki faaliyetlerine bakın, gerekirse bu konuda var olan sertifikalarını inceleyin. Doğru bir oryantasyon eğitimi almamış olan personel kadrosu size gerekli güveni sağlayamayacaktır.
 • Referans: Kurumsal firmalar için sundukları referans listesi oldukça önemli bir husustur. Firmaların referans listelerini inceleyin ve hangi lokasyonda hangi kurumlara hizmet verdiklerini öğrenin. Bu kafanızda oluşan soru işaretlerini çözmenizde büyük bir katkı sağlayacaktır.
 • Avantajlar: Özel güvenlik firmaları temelde aynı hizmeti veriyor gibi görünse de firmaları birbirinden ayıran pek çok hizmet kalitesi bulunmaktadır. Çalışmak istediğiniz firmayı belirlerken onu diğerlerinden ayıran hususları göz önünde bulundurmaya çalışın. Unutmayın ki kalite asla tesadüf değildir.