Alarm İzleme Merkezlerinin Görevleri Nelerdir?

özel güvenllik hizmetleri kapsamında alarm izleme merkezi

Alarm izleme merkezleri, güvenlik ve özel güvenlik konularıyla alakalı hizmet almak isteyen herkesin ilgisini çeker. Peki, bu merkezler aslında ne?

Güvenlik, insan yaşamının daha konforlu sürmesi adına gerekli bir konuyken özel güvenlik bu noktada ekstra alınmış güvenlik önlemlerini ifade eder. İnsanların canı, malı ya da diğer değerli varlıklarına zarar gelmesini engellemek adına gerekli olan güvenlik önlemleri kapsamında özel güvenlik hizmetleri faaliyetlerinden yararlanılmaktadır. Siz de bu kapsamda hizmet alarak güvenliğinizi sağlayabileceğiniz gibi daha ‘güvenli’ bir yaşama kapı aralayabilirsiniz.

Güvenliğin sağlanması adına oluşturulan güvenlik sistemlerinde teknoloji ve insan ön plandadır. Özellikle de alarm izleme merkezleri teknoloji ve insanın bir arada olduğu özel alanlardandır. Peki, güvenlik için çok değerli olan alarm izleme merkezleri neden oluşturulmaktadır?

Özel Güvenlik Hizmetleri Kapsamında Alarm İzleme Merkezi Nedir?

Özel güvenlik hizmetleri kapsamında ev, iş yeri ya da açık alanlarda bulunan alarm sistemlerinin 7/24 izlendiği merkezlere alarm izleme merkezleri adı verilmektedir. İçişleri Bakanlığı’nın düzenli bir şekilde denetlediği bu merkezler ‘Özel güvenlik Yasası’ uyarınca kurulur ve düzenlenir. Temel olarak alarmların takibi işlevlerini üstlenen bu merkezlerin buna ek olarak farklı roller üstlendiğinden de söz etmek gerekir.

Alarm izleme merkezleri özel güvenlik firmaları tarafından kurulan ve işletilen yapılardır. Bu nedenle de alarm izleme hizmetine ulaşmak adına doğru bir firmayla iş birliği yapmak başarılı çözümlerin anahtarıdır. Görevi oldukça değerli olan alarm izleme merkezlerinin bireysel ya da kurumsal açıdan sağladığı avantajları aşağıdaki şekliyle sıralayabiliriz.

Özel Güvenlik Hizmetleri Kapsamında Alarm İzleme Merkezlerinin Görevleri

Özel güvenlik hizmetleri kapsamında bir alarm izleme merkezi tesis edilmesini istediğinizde aşağıdaki çözümlerden faydalanma şansı elde edebilirsiniz.
• Alarm sisteminin tesis edilmesi ve devreye alınması,
• Alarm sisteminin uyarılarının kontrol edilmesi,
• Uyarıların değerlendirilmesi ve gerçek güvenlik risklerinin tespit edilmesi,
• Mevcut bir güvenlik ihlali durumunda kolluk kuvvetlerine haber verilmesi,
• Alarm sistemlerinde bir aksaklık ya da sorun olması halinde hızlı müdahale edilmesi,
• Alarm sistemlerinin teknolojik açıdan güncelliğinin yakalanması,
• Ulusal ve uluslararası standartlar uyarınca sistemin kalitesini arttırmak.

Genel manada kusursuzluğu yakalamak adına oldukça değerli olan Alarm İzleme Sistemleri sayesinde siz de başarılı bir çözümden yararlanabilirsiniz.

İzleme Sistemi Hizmet Ücretleri Ne Kadardır?

Özel güvenlik şirketleri tarafından sunulan ve özel güvenlik hizmetleri kapsamında en önemli konulardan biri olan alarm izleme merkezi kontrol ve yönetimi ücretlerini merak ediyor musunuz? Bu konuda en net bilgilere ulaşmak adına fiyatları belirleyen faktörleri dikkate almak gerekir. Aşağıda belli başlı faktörlere göz atabilirsiniz.

Alarm İzleme Sisteminin Büyüklüğü

Alarm izleme sisteminin çok büyük bir alan ve çok yüksek sayıda alarm ekipmanı içermesi ücretleri doğrudan etkiler. Bu kapsamda başvuracağınız özel güvenlik şirketleri size yüksek fiyatlar sunar. Ancak bu durum işletmenin büyüklüğü düşünüldüğünde çok da ciddi bir rakam olmayacaktır.

Hizmetin Sunulacağı Yer

Özel güvenlik hizmetleri kapsamında sunulan alarm izleme sisteminin nerede olduğu da oldukça değerlidir. İstanbul Anadolu Yakası ve İstanbul Avrupa Yakası arasında dahi hizmet standartları ve ücretlerinde farklılıklar ortaya çıkar. Bu nedenle de bulunduğunuz şehir, ilçe ve bölgeyi dikkate almalısınız. Böylelikle hizmete ulaşmaya çalışmak çok daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. olarak projelerimizde sunduğumuz Akıllı Personel Takip ve Merkez Çevrim uygulaması hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir, siz de sunduğumuz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.