İzmir'de Özel Güvenlik Şirketleri ve Hizmetleri

Özel Güvenlik Şirketleri'nin İzmir ve Çevresinde Sundukları Hizmetler

özel güvenlik şirketleri izmir

Özel güvenlik şirketleri faaliyet alanlarında önemli bir yere sahip olan İzmir, 4,394 milyon nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olma özelliğine sahiptir. 30 ilçe ve bu ilçelere bağlı 1.297 mahalleden oluşan İzmir, coğrafi olarak Türkiye’nin Batısında bulunmakta ve Ege Denizinin kıyısında yer almaktadır. İzmir yüzölçümü olarak ülkenin yirmi üçüncü büyük şehridir ve Aydın, Balıkesir ve Manisa illeri ile komşudur. İzmir’de nüfus yoğunluğunun yüksek olması, özel güvenlik hizmetlerini sağlama konusunda var olan risklerin yüksek olduğu ve kontrol hizmetlerine verilen önemin artırılması gerektiğini göstermektedir. Öyle ki kent nüfusunun yüksek olduğu bölgelerde şehre giriş çıkış denetimlerinin sağlanmasında yaşanan zorluk, suç oranlarının nüfusla doğru orantılı olarak artış göstermesi ve kalabalık yönetimine duyulan profesyonel destek sebebi ile özel güvenlik şirketlerine duyulan ihtiyaç artmaktadır.

İzmir, içerisinde bulunan 14 farklı organize sanayi bölgesi (Aliağa OSB, Atatürk OSB, Bağyurdu OSB, Bergama OSB, Buca OSB, Dikili OSB, İTOB OSB, Kınık OSB, Kemalpaşa OSB, Menemen OSB, Pancar OSB, Tire OSB, Torbalı OSB, Ödemiş OSB) ile özel güvenlik hizmetlerine en çok ihtiyaç duyulan şehirlerden biridir. Organize sanayi bölgelerinde fabrika yoğunluğunun yüksek olması sebebi ile kurumsal özel güvenlik şirketleri talebi doğru orantılı olarak yüksek olmaktadır. İzmir’de özellikle Çiğli özel güvenlik şirketleri ve firmalarının sayıca yüksek olmasının en büyük sebebi, mevcut sanayi bölgesinin yüzölçümü büyüklüğü ve fabrika sayısıdır. Organize sanayi bölgelerinde korunacak alanın genişliği ve üretim hizmetlerinin çeşitliliği özel güvenlik şirketleri faaliyetlerinin titizlikle gerçekleştirilmesini ve her türlü riskin minimalize edilmesini gerektirmektedir. Bu sebeple risk faktörünün yoğun olduğu sanayi bölgelerinde kurumsal özel güvenlik şirketleri aracılığı ile hizmet almak, koruma hizmetlerinin doğru ve eksiksiz şekilde gerçekleştirilmesi için oldukça önemlidir.

İzmir, antik kentleri ve tarihi eser yoğunluğu sebebi ile de koruma ve özel güvenlik hizmetlerine yoğun olarak ihtiyaç duyulan iller arasında yer almaktadır. Gerek tarihi eser taşımacılığında güvenlik hizmetlerini sağlamak gerekse antik kent alanlarını ziyarette bulunan turistlerin eserlere verebilecekleri zararları önlemek maksadıyla kolluk kuvvetlerine yardımcı nitelikte faaliyet gösteren özel güvenlik şirketleri İzmir bölgesinde oldukça titiz hareket etmeli ve güvenliği sağlama noktasında her türlü tedbiri almalıdır. Bu kapsamda Çeşme özel güvenlik şirketleri, Seferihisar özel güvenlik firmaları, Bergama özel güvenlik şirketleri, Menderes özel güvenlik firmaları, Ödemiş özel güvenlik şirketleri ve Selçuk özel güvenlik şirketleri, antik kentlerdeki güvenlik hizmetlerini karşılama konusunda büyük önem arz etmektedir.

Dünyanın en büyük yedinci limanına sahip olan İzmir, Türkiye’de yer alan ticaret şehirleri arasında önemli bir yere sahiptir. Bu noktada ihracat ve ithalat faaliyetlerinde sıklıkla tercih edilen gemi taşımacılığı ve taşınan malların ehemmiyeti sebebi ile limanlarda özel güvenlik hizmetlerini karşılamak da özel güvenlik şirketlerinin başlıca sorumluluklarından biridir. Liman güvenliğinin sağlanmasında yaşanan zorluk ve korunacak alanın büyüklüğü özel güvenlik hizmeti veren özel güvenlik şirketleri çalışanlarını oldukça zorlayan bir husustur. Bu sebeple, her türlü güvenlik açığının önüne geçebilmek için uzman kadrolar tarafından oluşturulacak risk raporları kapsamında hareket etmek özel güvenlik şirketlerinin başlıca sorumluluklarındandır.

İzmir’de bulunan özel güvenlik şirketlerinin bölgesel anlamda edindiği güç, özel güvenlik hizmetlerini sağlamada büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple özel güvenlik hizmetleri kapsamında destek alırken özel güvenlik şirketlerinin yalnızca mevcut lokasyonda değil şehrin ve yakın coğrafyasının tamamında hizmet verebilecek düzeyde olması önemli bir husustur. İzmir hem polis hem de jandarma hizmet alanında bulunması sebebi ile özel güvenlik hizmetlerinde ehemmiyetli bir bölge olma niteliğine sahiptir. Öyle ki, polisin ya da jandarmanın herhangi bir durumda mevcut lokasyona intikal etme imkanının zor olduğu bölgelerde özel güvenlik şirketlerine düşen görev artmaktadır. Bu sebeple özel güvenlik şirketleri İzmir bölgesinde genel kolluk kuvvetlerinin intikal etmesinin zor olduğu alanlarda faaliyet gösterirken, kalabalık yönetiminde tecrübeli olmalı ve kriz yönetebilme kabiliyetine sahip personeller ile çalışmalıdır.

Türkiye’nin en iyi özel güvenlik firmaları arasında yer alan Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. olarak, İzmir ve çevresinde göstermekte olduğumuz geniş hizmet ağımız ile özel güvenlik hizmetlerine dair her alanda titizlikle çalışıyor ve personellerimizi sürekli eğitimlere tabî tutuyoruz. Kalabalık yönetimi, kriz yönetimi, afet yönetimi gibi çeşitli alanlarda merkez kadromuz tarafından verilen eğitimlerin personellerimize kattığı donanıma güveniyor ve özel güvenlik hizmetlerini sağlamak konusunda rakip tanımıyoruz. Türkiye’de güvenlik sektöründe bir ilke imza atarak kurduğumuz dijital operasyon merkezimiz ile personellerimizi 7/24 takip edebiliyor ve özellikle gece vardiyalarında merkezi ekibimizle koordineli çalışmaları hususuna büyük önem veriyoruz. Yalnızca vuku bulan olaylar sonrasında değil yılın 365 günü her gece olacak şekilde iş ortaklarımıza raporlama yapıyor ve iş ortaklarımızı verdiğimiz hizmet konusunda sürekli olarak bilgilendiriyoruz. Bu konuda detaylı bilgilendirme için dijital operasyon merkezimizi ve işleyişini tanıtan sayfamıza göz atabilir ve İzmir ve çevresi tüm illerde korumaya ihtiyaç duyduğunuz alanlar için Ro Group Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ile çalışmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 
 
0
Paylaşım