World Community Grid Türkiye Partneri RO Group Özel Güvenlik

 

Türkiye’nin önde gelen özel güvenlik firması RO Grup Özel Güvenlik Anonim Şirketi; sahip olduğu tüm bilgi işlem gücünü IBM World Community Grid’in (WCG) dünya çapındaki bilgisayar ağına katkılarından dolayı 2014 yılında resmî partner seçildi.

Dünyada sayılı kurumlarında yer aldığı (WCG) World Community Grid partnerlik sıfatına kavuşan RO GROUP Özel Güvenlik 2021 şubat itibariyle 151 yıldan daha fazla bilgisayar işlem gücünü insanlığa adadı.

 

Sadece bilgisayarınızla dünyayı değiştirebilirsiniz.


RO GROUP Özel Güvenlik Anonim Şirketi işte bu amaçla World Community Grid'e katıldı.
Dünyanın her yerinden milyonlarca bilgisayar çalışır vaziyette ve fakat bazen iş yapmadan evlerde ve iş yerlerinde duruyor. Ve bu bilgisayarlar, işlemci güçlerini tam verimli olarak kullanmadan dururken -atıl olarak-; her saat içinde dünyada yüzlerce insan amansız hastalıklara ya yakalanıyor yahut da bu amansız hastalıklardan ölüyorlar.
Bilgisayar kullanıcıları bilgisayarları boş kaldığında ekran koruyucularını çalıştırdıklarında da; milyonlar açlıktan hayatlarını kaybetme ve çevresel felaketler dünya üzerindeki tüm toplumları tehdide devam etmekte.
Peki ya, dünya üzerinde tahminen sayısı 1 milyar olan internete bağlı tüm bilgisayarlar insanlığın bu en büyük sorunlarına çözüm için boş kaldıklarında çalışsalar?
Bu vizyonla hareketle; "IBM Corporation"'ın önderliğinde derneklerin, vakıfların, şirketlerin, devlet kurumlarının ve eğitim kurumlarının da içinde yer aldığı, 400'ü aşkın kuruluş gibi IBM "World Community Grid"'in resmi partnerliğine kâbul edildik


Dünyayı siz de değiştirebilirsiniz, üstelik her gün kullandığınız bilgisayarınızla.

ROGROUP Özel Güvenlik Anonim Şirketi; olarak herkesi, kişisel bilgisayarlarının kullanmadıkları işlemci güçlerini www.worldcommunitygrid.org adresinden World Community Grid'e üye olarak insani araştırmalara tahsis etmelerini öneriyoruz.


World Community Grid'in www.worldcommunitygrid.org adresinden indirebileceğiniz BOINC adlı ufak bir programla bilgisayarınız boşta kaldığında araştırmacıların sunucularından tamamlanması inanılmaz sayıda matematik işlemi isteyen işlerin ufak bir kısmını indirecek, indirdiği görece ufak problemleri çözüp sonucu araştırmacıların sunucularına geri yolladıktan sonra başka bir iş indirip işlemeye devam eder; kanser ve aids gibi amansız hastalıklarla insanlığın savaşına katkıda bulunur.

World Community Grid Nedir?

Grid Computing (şebeke bilgi işlem) büyük hesap işleri isteyen problemlerin ufak kısmının birbirinden bağımsız bilgisayarlara gönderilmesi, uzaktaki birbirinden bağımsız olan bu bilgisayarların üzerlerine aldıkları büyük işlerin ufak parçalarını işlemeleri ve sonuçları ana bilgisayara göndermesi mantığı ile çalışır.
İnsanlığa katkı sağlamak amacıyla IBM tarafından hayata geçirilen ve halihazırda dünyadaki en büyük “grid computing” ağı olan WCG her saniye bilimsel denklemleri bilgisayarlarımızda kullanılmayan işlemci gücüyle çözmektedir.
Windows, Linux, macOS ve Android işletim sistemlerinde çalışmak üzere
Gün itibariyle dünya çapında 1,5 milyon fazla bilgisayar bu ağa bağlıdır ve bu işlemlerin kullanıcılara herhangi bir maliyeti yoktur.
RO GROUP ÖZEL GÜVENLİK ve TESİS YÖNETİMİ A.Ş. olarak sahip olduğumuz tüm bilgisayarların ve sunucuların kullanılmayan işlem gücünü kanser, aids ve sinirsel hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek yeni ilaç ve yaklaşımların araştırılmasına tahsis ediyoruz.